با ابتکار دادستانی آبیک صورت گرفت؛

مصالحه 41 فقره پرونده واحدهای تولیدی در شعبه ویژه شهرک صنعتی کاسپین

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک از پرونده در شعبه شورای حل اختلاف شهرک صنعتی کاسپین خبر داد.

تصویر مصالحه 41 فقره پرونده واحدهای تولیدی در شعبه ویژه شهرک صنعتی کاسپین

به گزارش پرسون، مرتضی محمدی در تشریح این خبر گفت: در سال گذشته و با ابتکار دادستانی شهرستان آبیک شعبه ویژه شورای حل اختلاف شهرک صنعتی کاسپین در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جهت حمایت از بخش صنعت و تولید، تحقق سایت های قوه قضاییه در این حوزه، کاهش اطاله دادرسی، کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضایی و تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی و... راه‌اندازی شد که در طی این مدت عملکرد قابل قبولی داشته است.

وی افزود: بر اساس آمارها و در طی مدت راه‌اندازی این شعبه که با استقبال تولیدکنندگان، صنعتگران و کارگران نیز همراه بوده، بیش از 50 فقره پرونده مربوط به اختلافات میان کارگر و کارفرما و همچنین حوادث کار به شعبه مذکور ارجاع شد، که با تلاش های صورت گرفته از سوی اعضای شعبه ویژه شهرک صنعتی کاسپین؛ 41 فقره پرونده با حل و فصل مسائل و مشکلات ایجاد شده، منجر به سازش شد.

محمدی در ادامه بیان داشت: پیشگیری از تشکیل و ورود پرونده به مراجع قضایی، عدم احضار و جلب مدیران عامل، پیشگیری از اخلال در فعالیت واحدهای صنعتی، حفظ حرمت تولیدکنندگان و قشر زحمتکش کارگران، بررسی و رسیدگی تخصصی و... از دستاوردهای راه‌اندازی شعبه شورای حل اختلاف شهرک صنعتی کاسپین بوده و در سال جاری نیز این شعبه تقویت و پرونده های بیشتری در راستای صلح و سازش میان کارفرمایان و کارگران ارجاع خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک در پایان خاطرنشان کرد: حمایت از بخش صنعت و تولید در راستای عمل به منویات رهبر فرزانه انقلاب و سیاست های کلان قوه قضاییه در جهت تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی، از اولویت های کاری دادستانی شهرستان آبیک قرار دارد و همه تلاش ها به این امر معطوف شده است، تا بخش صنعت دغدغه‌ای جز مقوله تولید نداشته باشد و بتواند تا حد امکان در امنیت اقتصادی فعالیت نماید و یقیناً این سیاست در سال جاری نیز ادامه داشته و تقویت خواهد شد.

395255