رازهای عجیب بدن انسان که نمی دانید

بدن انسان پر از رازهای شگفت‌انگیز است که هنوز بسیاری از آن‌ها برای علم ناشناخته‌اند. آیا می‌دانستید اسیدی سمی درون شکمتان دارید که فلز را می‌خورد؟
تصویر رازهای عجیب بدن انسان که نمی دانید
رازهای عجیب بدن انسان

به احتمال زیاد در طول سال‌های تحصیل و از طریق رسانه‌ها،‌ کتاب‌ها و منابع مختلف،‌ اطلاعات زیادی در مورد بدن خود به دست آورده‌اید. اما هنوز نکات فراوانی است که احتمالا در مورد بدن خودتان نمی‌دانید. در این مطلب به رازهای عجیب بدن انسان می‌پردازیم. همراه ما باشید.

رازهای عجیب بدن انسان

۱) پوست شما چهار رنگ دارد.

همه پوست‌ها در حالت عادی سفید کرم رنگ است. رگ‌های خونی نزدیک به سطح پوست سرخی به آن می‌دهد. رنگ دانه زرد هم پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین ملانین قهوه‌ای رنگ هم که در واکنش به اشعات فرابنفش ایجاد می‌شود در تعداد بالا رنگ سیاهی به پوست می‌دهد. این چهار رنگ در اندازه‌های مختلف مخلوط شده و رنگ پوست همه نژادهای کره زمین را می‌سازد.

۲) وضعیت بدن بر حافظه تاثیر می‌گذارد.

خاطرات در حواس ما قرار گرفته‌اند. یک رایحه یا صدا یک خاطره خیلی دور از بچگی را برایتان زنده خواهد کرد. ارتباطات بین این حواس و خاطرات آشکار یا گاهی مرموز هستند. یک تحقیق جدید به کشف این ارتباطات کمک می‌کند. خاطرات گذشته وقتی در حالت و وضعیت بدنی مشابه قرار بگیرید سریع‌تر به ذهنتان می‌رسد.

۳) بیشتر غذایی که می‌خوریم برای مغز است.

مغز با اینکه فقط ۲ درصد از وزن بدن را تشکیل می‌دهد، ۲۰ درصد از اکسیژن و کالری‌های آن را می‌گیرد. برای تامین منابع کافی برای این عضو مهم بدن، سه سرخرگ اصلی مغز به‌طور مداوم اکسیژن به مغز پمپاژ می‌کنند. هرگونه انسداد یا پارگی در یکی از این رگ‌ها باعث گرسنه ماندن سلول‌های مغزی می‌شود و موجب می‌شود که عملکرد مغزی در آن ناحیه آسیب ببیند و منجر به سکته شود.

۴) موهای سلولی ماده مخاطی را حرکت می‌دهد.

اکثر سلول‌ها در بدن پوششی مو مانند روی خود دارند که به عملکردهای بسیاری در بدن کمک می‌کند، از هضم غذاها گرفته تا شنوایی. در بینی، این موها به خشک کردن ماده مخاطی در حفره بینی تا گلو کمک می‌کند. هوای سرد این فرآیند خشک‌کردن را کندتر می‌کند و باعث می‌شود که ماده مخاطی بالا بیاید و باعث شود که آب بینی بیاید.

۵) دندان عقل فقط جای دندان‌ها در دهان را تنگ‌تر می‌کند.

سیر تکامل بی عیب و کامل نیست. اگر بود باید به جای دندان عقل بال در می‌آوردیم. گاهی اوقات ویژگی‌های بی‌استفاده در برخی انواع موجودات ایجاد می‌شود، فقط به خاطر اینکه آسیبی نمی‌رساند. اما دندان عقل همیشه هم توسط دندانپزشکان جراحی و کشیده نمی‌شد. در گذشته، این دندان‌ها یک ست دیگر از دندان‌های آسیاب بودند اما با رشد مغز، ساختار استخوان فک ما تغییر کرد و باعث شد که دیگر دهان جایی برای دندان عقل نداشته باشد.

386548