امیرعبداللهیان در نشست خبری مشترک با همتای ارمنی اش؛

اجازه تخریب روابط ایران و ارمنستان را نمی دهیم/ وجود رژیم صهیونیستی نگرانی جدی است

وزیر خارجه کشورمان پس از دیدارش با همتای ارمنستانی خود اظهار کرد: اجازه نخواهیم داد برخی کشورهای خارجی مناسبات ایران با همسایگانش از جمله ارمنستان را تحت تاثیر قرار دهند.
تصویر اجازه تخریب روابط ایران و ارمنستان را نمی دهیم/ وجود رژیم صهیونیستی نگرانی جدی است

به گزارش پرسون، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری مشترک با همتای ارمنستانی خود که در محل وزارت امور خارجه کشورمان برگزار شد، اظهار کرد: مایلم با کمال خرسندی اعلام کنم که در ۲۰ روز گذشته سه دیدار بین من و وزیر امور خارجه ارمنستان در دوشنبه، نیویورک و تهران انجام شد و در همین بازه زمانی، یک دیدار بسیار مهم بین آقایان رییسی و پاشنیان در دوشنبه و در حاشیه اجلاس شانگهای انجام گرفت.

امیرعبداللهیان ادامه داد: مقامات عالی دو کشور در موضوعات مختلف و در سطح راهبردی در دوشنبه گفتگو کردند و من و همکارم مکلف شدیم نقشه راه آینده دو کشور را ترسیم کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: امروز توافق کردیم علاوه بر مناسبات سیاسی، در زمینه‌های اقتصادی، گردشگری، تجاری و فرهنگی، همکاری‌ها را گسترش دهیم.

وزیر امور خارجه ادامه داد: تجارت و بهره برداری از مسیر ترانزیتی ارمنستان از موضوعات مورد توجه است.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: ما در احیای جاده ترانزیتی و مسیرهای ارتباطی دو کشور، پروژه‌ای را طراحی کردیم که سریع عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: در هفته‌های آینده شاهد نشاط بیشتر در همه ابعاد دو کشور خواهیم بود.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: حضور صهیونیست‌ها و تروریست ها در منطقه قفقاز جنوبی موجب نگرانی جدی ما است.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: با صدای بلند در این نشست اعلام می‌کنیم، اجازه نخواهیم داد برخی از کشورهای خارجی مناسبات ایران با همسایگانش از جمله ارمنستان را تحت تاثیر قرار دهند.

وی افزود: با در نظر گرفتن بحران‌های منطقه‌ای فشرده در این حوزه و همچنین با نزدیک شدن به پایان بحران کرونا، باید اعلام کنیم که منطقه ما تحمل زیاده خواهی‌ها را نخواهد داشت.

وزیر امور خارجه در پایان گفت: همه کشورهای منطقه به این باور مشترک خواهیم رسید که مشکلات منطقه باید بدون مداخلات خارجی حل و فصل شود.

منبع : ایسنا

363831