متفکرآزاد قرائت کرد:

مسئولان اجرایی کشور از نمایندگان مجلس تذکر کتبی گرفتند

عضو هیأت رئیسه مجلس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تصویر مسئولان اجرایی کشور از نمایندگان مجلس تذکر کتبی گرفتند

به گزارش پرسون، روح الله متفکرآزاد در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

تذکر جلال محمودزاده نماینده مهاباد به رئیس جمهور و وزرای تعاون و اقتصاد درباره رسیدگی به وضعیت محرومان جامعه به خصوص بهزیستی و لزوم ایجاد مناطق ویژه اقتصادی و تجاری در مناطق محروم مصوبه مجلس دهم و تذکر به رئیس جمهور و وزرای بهداشت، راه و ارتباطات درباره ضرورت تأمین به موقع و فوری داروهای مورد نیاز بیماران خاص و پیوند اعضا و ضرورت پیگیری و برخورد مناسب با تخلفات گسترده جمعیت هلال احمر و شرکت سرمایه گذاری آن و ضرورت تأمین به موقع قیر و اعتبار مورد نیاز برای احداث جاده های روستایی و بین شهری مناطق سردسیر کشور و لزوم توجه به بازسازی و روکش جاده های شریانی کشور و ضرورت تأمین امکانات استفاده از اینترنت در روستاهای کشور در شروع بازگشایی مدارس و تذکر به وزرای اقتصاد و تعاون درباره ضرورت رعایت وضعیت درآمد کسبه و اصناف در زمینه دریافت مالیات در زمان شیروع کرونا و توجه بیشتر به بیمه کارگران ساختمانی و قالیبافان.

تذکر قدرت الله حمزه شملزاری نماینده اردل به وزیر نیرو درباره لزوم انتقال اداره تأسیسات کوهرنگ به استان چهارمحال بختیاری و تذکر به وزیر ارتباطات درباره ضرورت بهره مندی دانش آموزان مناطق محروم و روستاها از اینترنت با توجه به شروع فصل مدارس.

تذکر حسن لطفی نماینده رزن به وزیر نیرو درباره علت بی توجهی به نیمه تمام گذاشتن طرح فاضلاب شهر کرفس.

تذکر احمد مرادی نماینده بندرعباس و 29 نماینده دیگر به رئیس جمهور درباره ضرورت لغو مصوبه و بخشنامه عدم جذب نیروهای نهضت سوادآموزی که در آزمون تبدیل وضعیت حد نصاب را کسب نکردند.

تذکر سیدمجتبی محفوظی نماینده آبادان به وزیر نیرو درباره ضرورت لایروبی رودخانه بهمنشیر.

تذکر ابراهیم رضائی نماینده دشتستان به همراه 45 نماینده دیگر به وزیر بهداشت درباره لزوم برنامه ریزی برای آموزش دانشجویان پزشکی در شرایط شیوع کرونا.

تذکر سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزرای جهاد کشاورزی و نفت درباره لزوم بازنگری در قیمت گذاری پایین سیب صنعتی ارومیه و حل مشکل عدم خرید محصول توسط کارخانجات به دلیل قیمت گرانی گاز مصرفی و لزوم رسیدگی به افزایش شدید قیمت گاز مصرفی کارخانجات و عدم امکان خرید محصولات کشاورزی فسادپذیر.

تذکر فاطمه رحمانی نماینده مشهد به وزیر بهداشت درباره ضرورت اختیاری بودن واکسیناسیون کرونا به خصوص برای دانش آموزان.

تذکر سید البرز حسینی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ درباره لزوم تخصیص اعتبار جهت تکمیل و تجهیز بیمارستان 220 تخت خوابی حضرت رسول اکرم (ص) حوزه انتخابیه

تذکر بهروز محبی نجم آبادی نماینده سبزوار به همراه 15 نفر از نمایندگان مجلس به وزیر راه و شهرسازی؛ درباره ضرورت تخصیص اعتبار جهت تکمیل راه آهن سبزوار

تذکر بهروز محبی نجم آبادی نماینده سبزوار به همراه 42 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ درباره ضرورت تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 99 و توجه ویژه به نیروهای خدماتی آموزش و پرورش و لحاظ کردن افزایش حقوق برای نیروهای اداری

تذکر بهروز محبی نجم آبادی نماینده سبزوار به وزیر راه و شهرسازی؛ درباره لزوم تعیین تکلیف راه های روستایی مورد اختلاف وزارت راه و راه داری

تذکر احسان ارکانی نماینده نیشابور به وزیر راه و شهرسازی و وزیر علوم؛ درباره لزوم رسیدگی به فاقد آسفالت بودن راه های روستایی بالای 20 خانوار حوزه انتخابیه و ضرورت افزایش رشته های فنی و مهندسی در دانشگاه نیشابور.

تذکر ابراهیم رضایی نماینده دشتستان به وزیر جهاد کشاورزی؛ درباره لزوم رسیدگی کاهش شدید قیمت خرما و سود و زیان کشاورزان.

تذکر جلال محمودزاده نماینده مهاباد به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی؛ درباره ضرورت و تسریع در تکمیل بیمارستان 350 تخت خوابی مهاباد.

تذکر حسین حق وردی به همراه 27 نفر از نمایندگان به وزیر دادگستری؛ درباره لزوم توجه اساسی به نارسایی های موجود در ادارات ثبت استان

تذکر حسین حق وردی به همراه 45 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ درباره لزوم توجه به درمان و معالجه بیماران SMA.

تذکر محمد کعب عمیر نماینده شوش به وزیر نیرو؛ درباره لزوم تسریع در تامین آب رفت کشت محصولات راهبردی گندم و چغندر قند برای کشت تابستانه در شهرستان های حوزه انتخابیه.

تذکر حسین میرزایی به همراه 20 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره تجدید نظر در اجباری کردن واکسن کرونا.

تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم به همراه 16 نفر از نمایندگان به وزیر کشور؛ درباره ضرورت حل مشکل کمبود کلانتری در شهر 500 هزار نفری پرند.

تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان و 46 نفر از نمایندگان به وزیر کشور؛ درباره اینکه چرا لایحه افزایش تعداد نمایندگان به مجلس ارائه نمی شود.

تذکرهای قدرت الله حمزه شلمزاری به رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی؛ ضرورت اعزام کمیته ای به شهرستان اردل جهت رفع خسارت ناشی از ترکیدگی لوله نفت و نیز لزوم تسریع در رسیدگی به راه های حوزه انتخابیه.

تذکر سید سلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر نیرو و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ درباره ضرورت لای روبی و هدایت آب های سطحی حوزه انتخابیه و نیز لزوم راه اندازی مرکز فوریت های پزشکی در بخش های مختلف ارومیه.

تذکر سید مجتبی محفوظی نماینده آبادان به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم 2 بانده کردن جاده پرتردد و حادثه خیز حوزه انتخابیه و همچنین ضرورت تکمیل پروژه مواصلاتی.

تذکر علی حدادی نماینده ساوجبلاغ به همراه 32 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو؛ درباره ضرورت تامین برق شهرک صنعتی و کارخانجات و نیز تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ درباره لزوم رعایت عدالت در همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی.

363759