در سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان کهگیلویه و بویراحمد به انجام رسید؛

بازدید از طرح های تأمین مالی شده از سوی بانک صنعت و معدن

فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیأت همراه در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد از یک واحد صنعتی که از سوی بانک صنعت و معدن تأمین مالی شده است، بازدید نمودند.
تصویر بازدید از طرح های تأمین مالی شده از سوی بانک صنعت و معدن

به گزارش پرسون، فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در این سفر از طرح تولید آجرماشینی شرکت نماسازان مروارید واقع دردهدشت روستای چنگلوا که با مشارکت بانک تأمین مالی شده، بازدید به عمل آورد.

شرکت نماسازان مروارید در سالهای 1389 الی 1395 جهت ایجاد و راه اندازی یک واحد تولیدی انواع آجر و سفال، یک فقره تسهیلات سرمایه ثابت ارزی، 3 فقره تسهیلات سرمایه ثابت ریالی و سه فقره تسهیلات جعاله تعمیر و تجهیز از این بانک دریافت نموده است.

مجموع تسهیلات ریالی دریافتی شرکت یاد شده از بانک بالغ بر 179 میلیارد ریال و تسهیلات ارزی دریافتی آن 9 میلیون و 989 یورو می باشد.

طرح یاد شده در حال حاضر با 400 تن ظرفیت تولید روزانه انواع آجر و سفال با اشتغال 115 نفر به صورت مستقیم و 85 نفر به صورت غیر مستقیم طی سه شیفت کاری در حال تولید می باشد.

فاطمی امین در حاشیه این بازدید اظهار داشت: در جلسات با مدیران طرح های صنعتی و کارآفرینان استان، ضمن بررسی مشکلات واحدهای صنعتی، در اسرع وقت برای مرتفع کردن این مشکلات اقدام می کنیم.

وی افزود با تزریق تسهیلات در نظر گرفته شده برای این طرح 150 نفر به صورت مستقیم به نیروهای این واحد تولیدی اضافه می شود که گام مؤثری در راستای از میان برداشتن مشکل بیکاری این منطقه به حساب می آید.

گفتنی است، طرح یاد شده دارای دو کوره تولید آجر (یک کوره چینی و یک کوره ایتالیایی) بوده که شرکت، درخواست تسهیلات از صندوق بیمه فعالیتهای معدنی برای تعمیر و بازسازی کوره مذکور و افزایش ظرفیت تولید دارد و وزیر صمت در بازدید از این طرح برای تأمین منابع مالی و رفع مشکلات این واحد تولیدی قول مساعد داد.

363571