معاون سیاسی و امنیتی استاندار خبر داد:

اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا در قزوین

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: طرح مدیریت هوشمند کرونا در قزوین به صورت پایلوت کشوری اجرا می‌شود.
تصویر اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا در قزوین

به گزارش پرسون از استان قزوین، منوچهر حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با اشاره به اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا اظهار کرد: این طرح کشوری به صورت آزمایشی در استان قزوین اجرایی خواهد شد تا به مرور جایگزینی برای محدودیت‌های کرونایی شود.

وی افزود: با توجه به پیچیدگی‌های ویروس کووید و طولانی شدن این بیماری استمرار محدودیت‌های کرونایی در جامعه به صلاح نیست و نیاز است تا تغییری در شیوه این مدیریت صورت بگیرد.

وی عنوان کرد: در طی این دو سال کسبه و اصناف به دلیل تعطیلی‌های مدام و مستمر آسیب‌های زیادی دیده‌اند و اقتصاد کشور و دنیا نیز متحمل هزینه‌های فراوانی شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین اضافه کرد: مدیریت هوشمند کرونا زمینه را برای مدیریت بیماری مخصوصاً بیماران مبتلا فراهم خواهد کرد تا زندگی در سطح جامعه به شکل عادی بازگردد و از طرفی جامعه نیز در برابر شیوع کرونا به صورت گسترده ایمن شود.

وی با اشاره به اینکه امروز در استان مشکلی برای واکسیناسیون نداریم تاکید کرد: با اجرای این طرح ارائه خدمات فقط به افراد واکسینه شده ممکن خواهد بود و نیاز است تا افراد باقی مانده هرچه سریع‌تر در برابر این ویروس واکسینه شوند.

این مسئول ادامه داد: امروز قزوین با واکسیناسیون ۷۳ درصد جمعیت هدف از میانگین کشوری بالاتر است و همین امر باعث شده تا به عنوان استان پایلوت کشوری در اجرای این طرح هدفگذاری شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین در پایان عنوان کرد: واکسیناسیون جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال هم در استان قزوین آغاز شده و امیدواریم با تأمین به موقع واکسن شاهد ایمن سازی جامعه در برابر این ویروس منحوس باشیم.

منبع: مهر

363411