۲۰۰ مرکز تزریق واکسن کرونا در تهران فعالیت می‌کنند

فرمانده ستاد مدیریت عملیات کرونا گفت: تعداد مراکز واکسیناسیون در تهران به 200 مرکز رسیده است و در هفته آتی در استان تهران به عدد 1008 ایستگاه واکسیناسیون خواهیم رسید.
تصویر ۲۰۰ مرکز تزریق واکسن کرونا در تهران فعالیت می‌کنند

به گزارش پرسون، امروز سه‌شنبه بیست و سوم شهریورماه آیین بهره‌برداری از مرکز جامع واکسیناسیون شهید مدافع سلامت صالح مهدوی مجد با حضور دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران و سردار اخوان مهدوی فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران به همت نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در شهرک شهید محلاتی برگزار شد.

علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در این مراسم با تاکید بر اهمیت کرامت و بخشش در فرهنگ شیعه اظهار کرد: وزارت بهداشت نقشه راهی را در ستاد ملی کرونا ترسیم کرده است که بر اساس جمعیت، جغرافیا مراکز واکسیناسیون برای پوشش واکسن در کشور نیازسنجی و مکان یابی می‌شوند.

وی با بیان اینکه مراکز واکسیناسیون در تهران نیز بر اساس این نقشه راه‌اندازی می‌شوند، افزود: بعد از اینکه مقام معظم رهبری در یک جلسه در صدا و سیما حضور یافتند و فرمودند که طغیان بیماری کووید 19 من را بر آن داشت تا امروز با مردم در این باره سخن بگویم، یک جنبش و حرکت متحولانه و جهادی را شاهد بودیم و آیین امروز نیز نمادی از این حرکت جهادی است.

سردار اخوان نیز در این مراسم با ابراز امیدواری نسبت به به ثمر نشستن تلاش‌ها برای مقابله با بیماری کرونا در کشور، تاکید کرد: اگر روحیه انقلابی و جهادی وجود نداشته باشد، همه منابع و امکانات نیز بسیج شوند، رسیدن به اهداف ممکن نخواهد بود.

وی روحیه جهادی حاکم بر برنامه‌ها و فعالیت‌های انجام شده در استان تهران برای انجام واکسیناسیون را عامل این دانست که با کمترین هزینه و کمترین نیروی انسانی هدف مورد نظر محقق شود.

سردار اخوان تأکید کرد: پس از فرمان مقام معظم رهبری، از بیستم مردادماه تاکنون در نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یک شتاب بیشتر، امکانات و ظرفیت‌ها بسیج شده‌اند تا بتوانیم شعار ما می‌توانیم را محقق کرده و برای جهان الگوسازی کنیم.

منبع: تسنیم

349714