بکوش خواجه و از عشق بی‌نصیب مباش

پیام وزیر فرهنگ به مناسبت روز ملی سینما

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز ملی سینمای ایران پیامی را منتشر کرد.
تصویر پیام وزیر فرهنگ به مناسبت روز ملی سینما

به گزارش پرسون، به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ محمدمهدی اسماعیلی در پیامی به مناسبت فرارسیدن روزملی سینما، آورده است: بکوش خواجه و از عشق بی‌نصیب مباش / که بنده را نخرد کس به عیب بی‌هنری

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: روزهای ملی در تقویم و تاریخ پرافتخاراین میهن عزیز و عظیم اسلامی، روز روییدگی و بالیدگی است. بالیدن به رویش‌ها در بستر فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی و برنامه ریزی برای رویش‌های نوین مبتنی بر این فرهنگ دیرین و غنی و برخاسته از متن دین و آیین.

وی ادامه داد: دراین میان گرامی می‌داریم یکی از روزهای پرافتخار ملی در عرصه هنر و آرمان بشری که در عالی ترین فراز خویش راه به سوی نور و روشنی می برد و نقشی بی بدیل در روایت های بخردانه و روشنگرانه از فرهنگ و حکمت و حکایت و سیاست و بسیاری از مبادی دیگر را به تصویر می کشد و در پرتو آن آگاهی و تعالی را به ارمغان می آورد و چنان اهمیتی می یابد که مقام معظم رهبری (مدظله العالی)کلید پیشرفت کشور را هم به میزان زیادی به دست سینماگران می‌داند و به قول آن شاعر گرانمایه: هنر آموز که از هنرمندی / درگشایی نه دربندی (نظامی- هفت پیکر)

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این پیام می افزاید: امروز روز سینمای ایران است. سینمایی که با ظرافت و هوشمندی پیچیده ترین مسایل انسانی را به لطافت و صراحت بیان می‌کند و در عین سادگی به زندگی بشر، فکر عمیق و ذوق لطیف می‌بخشد و البته که این ویژگی در سینمای فاخر ایران اسلامی به ودیعه نهاده شده است.

اسماعیلی ادامه داد:‌ سینمایی که در بزنگاه تاریخی با آثاری فاخر، نقش یگانه خویش را در تقویت همبستگی ملی به نیکی و شایستگی ایفاکرد. در روزهای حماسه و شکوه دفاع مقدس به میدان ایثار و ایمان آمد و در آن شرایط سخت بیم و امید که جهانی در برابر ایران قد برافراشته بود، روحیه سلحشوری و مقاومت را تقویت کرد. براستی که روز ملی سینمای ایران یادآور پیروزی و بهروزی یک تمدن کهن است . تمدنی که ریشه در شور و عشق و عرفان دارد و با مهر و ادب در هم آمیخته است.

به گفته وی، ‌روز ملَی سینما روز نکوداشت اراده مردمانی است که در تصویرسازی و روایتگری عشق دستی دارند و برآنند تا جهان پر از خدعه و نیرنگ را به صلح و ثبات و عدالت و انسانیت و تقوی و فضیلت رهنمون نمایند.

عضو کابینه دولت سیزدهم در عین حال در این پیام تصریح کرد: با تکریم روز ملی سینما که همانا روز نکوداشت و قدردانی و سپاس از سینماگران، بازیگران، دست اندرکاران و صاحب نظران و نقدکنندگان این هنر پویا و حرکت آفرین است، مقام موی سپیدان و پیشقراولانش را ارج نهاده و جوانان هنرمند و پرتلاشش را به کوشش و جوشش دو چندان برای فعالیت‌های گسترده و نیز حضور در صحنه های جهانی و معرفی ارزشهای والای ایرانی که در پرتو انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران، صلای جهانی پیدا کرده است، دعوت می نمایم.

اسماعیلی در این پیام از خداوند بزرگ سربلندی و سرافرازی سینمای ایران و سینما گران ایرانی در جهانی که تشنه دانش، عقلانیت، معرفت و معنویت است را آرزو کرد.

وی در ادامه این پیام آورده است: فرصت را مغتنم شمرده یاد و نام درگذشتگان ارجمند این عرصه سترگ خاصه عزیزانی که طی سال گذشته رخت از میان ما بربسته و ما را در سوگ خود نشانیده اند گرامی می‌دارم و آمرزش درگاه ربوبی را برای ایشان تقاضا می‌نمایم.»

339248