شرایط دریافت مجوز تردد بین شهری اعلام شد

فرماندار تهران گفت: افراد برای اخذ مجوز رفت و آمد برون‌شهری تهران از صبح تا ساعت ۱۲ فرصت دارند تا به‌صورت رایگان در سامانه ثبت‌نام کنند، و تنها یک بار در ماه به مدت یک هفته از مجوزی که به نام شخص با پلاک خودروی اعلام شده صادر می‌شود.
تصویر شرایط دریافت مجوز تردد بین شهری اعلام شد

به گزارش پرسون، عیسی فرهادی فرماندار تهران، با اشاره به تأثیر اجرای طرح منع رفت و آمد در ابتلاء به کرونا، اظهار کرد: اگر این طرح اجرا نمی‌شد قطعاً تعداد فوتی‌ها و بستری‌ها افزایش پیدا می‌کرد.

وی ادامه داد: البته بخشی از ضوابط این طرح توسط مردم انجام نشد، ولی امیدواریم با اجرای این طرح و ادامه روند واکسیناسیون اوضاع بهتر شده و در بحث حمل و نقل بین شهری تصمیمات خوبی گرفته شود.

فرهادی با اعلام اینکه بعد از شیوع کرونا و تعطیلی مدارس تعداد مسافران در مترو‌ها و اتوبوس روزانه از ۳ میلیون نفر به یک میلیون نفر کاهش پیدا کرد، گفت: ما اجرای طرح ترافیک در زمان‌های مختلف داشتیم، اما اینکه دائمی نیست به دلیل لزوم توجه به بحث آلودگی هوا است.

فرماندار شهر تهران با اشاره به تغییراتی در بحث صدور مجوز‌های رفت و آمد برون‌شهری، عنوان کرد: این طرح در بخش اینترنتی در ابتدا با ترافیک درخواست روزانه حدود ۳۰۰ هزار نفر مواجه شد به مدل حضوری تغییر یافت با مشاهده صفوف مردمی مجدداً به حالت سامانه‌ای تغییر داده شد.

این مسئول در ادامه بیان کرد: در حال حاضر این طرح با اصلاحات به افرادی شامل؛ فعالان بنگاه‌های تجاری، کادر درمان، دانشجویان در حال تحصیل در شهر‌های دیگر، بستگان درجه یک و دو فوت‌شدگان کرونایی، افراد دارای نوبت پزشکی و همچنین دانش‌آموزان که برنامه تحصیلی خارج از تهران دارند، می‌شود.

وی اعلام کرد: افراد برای اخذ مجوز رفت و آمد برون‌شهری تهران از صبح تا ساعت ۱۲ فرصت دارند تا به‌صورت رایگان در سامانه ثبت‌نام کنند، و تنها یک بار در ماه به مدت یک هفته از مجوزی که به نام شخص با پلاک خودروی اعلام شده صادر می‌شود، چنانچه بین راه از جانب پلیس جریمه‌ای صورت بگیرد جای نگرانی نیست و جریمه پاک خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

339215