کارگر:

نرخ میوه نوسانی ندارد/ روند کاهشی قیمت هویج

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: قیمت بذر هویج نسبت به سال قبل افزایش داشته و یکی از دلایل گرانی این محصول است. در حال حاضر قیمت رو به کاهش است و امیدواریم بازار به ثبات رسد.
تصویر نرخ میوه نوسانی ندارد/ روند کاهشی قیمت هویج

به گزارش پرسون، اسداله کارگر، رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از کاهش قیمت هویج در بازار خبر داد و گفت: بنابر پیش بینی‌های قبلی، قیمت هویج رو به کاهش است.

او با اشاره به اینکه قیمت هویج کاهش چشمگیری نسبت به هفته‌های اخیر داشته است، افزود: طی هفته‌های اخیر قیمت هر کیلو هویج در میدان مرکزی ۲۴ تا ۲۵ هزار تومان داد و ستد می‌شد که هم اکنون به ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان رسیده است.

روند نزولی قیمت هویج در بازار

کارگر از اشباع بازار هویج خبر داد و گفت: با خنک شدن هوا و ازدیاد عرضه، قیمت هویج در بازار کاهش می‌یابد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت هر کیلو انجیر زرد را ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت کنونی هر کیلو انجیر سیاه ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان، انگور بیدانه سفید ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان، انگور بیدانه قرمز ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، انگور رطبی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، انگور عسگری ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، انگور کندری ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، آلو سانترال ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، پسته تازه ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تومان، توت فرنگی گلخانه ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان، خیار اصفهان ۴ تا ۸ هزار تومان، خیار بوته ای ۶ تا ۱۱ هزار تومان و خیار گلخانه ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان است.

او ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو سیب ۲ رنگ با نرخ ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، سیب گلاب پاییزه ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، شلیل شبرنگ سیبی ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، شلیل شمس ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، گلابی بیروتی ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان، گلابی شاه میوه ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، هلو انجیری ۱۳ تا ۲۰ هزار تومان، هلو زعفرانی ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان، هلو هسته جدا ۱۲ تا ۱۷ هزار تومان، شاه پسند ۴ تا ۸ هزار تومان، طالبی ۶ تا ۹ هزار تومان، هندوانه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۸۰۰ و خربزه ۷ تا ۹ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب سود حداکثر ۳۵ درصد در مغازه ها عرضه می‌شود.

کارگر قیمت هر کارتن آناناس را ۷۵۰ تا ۹۵۰ هزار تومان، هر کیلو انبه ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان و موز ۲۰ تا ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

این مقام مسئول گرانی بذر را یکی از دلایل التهابات بازار هویج دانست و گفت: گرچه قیمت بذر نسبت به سال قبل افزایش داشته، اما گرانی غیرقابل قبول است که خوشبختانه قیمت رو به کاهش است و امیدواریم بازار به ثبات برسد.

او با اشاره به اینکه اختلاف قیمت میدان مرکزی با مغازه‌ها بحث گسترده‌ای دارد، بیان کرد: در حال حاضر اتحادیه بارفروشان فاکتور صادر نمی‌کند، در حالی که ملاک اختلاف قیمت فاکتور است و از این حیث گلایه‌مند هستیم.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی از عرضه محدود نارنگی به بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر بحث رنگ آوری نارنگی مطرح است و این موضوع مربوط به امسال نیست و افراد می‌دانند که نارنگی زرد در این فصل غیر طبیعی است.

او قیمت کنونی هر کیلو بادمجان دلمه ای را ۳ تا ۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نرخ کنونی هر کیلو بادمجان قلمی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان، بادمجان گلخانه ۸ تا ۱۱ هزار تومان، بامیه ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، پیاز شیری ۳ تا ۶ هزار تومان، پیاز نو ۳ تا ۵ هزار تومان، سیرخشک ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، سیب زمینی نو ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان، فلفل تند ریز ۴ تا ۶ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۵ تا ۹ هزار تومان و فلفل دلمه گلخانه ۶ تا ۱۰ هزار تومان است.

کارگر ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو کدو حلوایی با نرخ ۳ تا ۷ هزار تومان، کلم بروکلی ۱۲ تا ۲۲ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی ۷ تا ۱۲ هزار تومان، کرفس ۴ تا ۶ هزار تومان، کلم سفید ۴ تا ۶ هزار تومان، کلم قرمز ۷ تا ۱۰ هزار تومان، گوجه فرنگی ۳ تا ۶ هزار تومان، لوبیا سبز ۷ تا ۱۳ هزار تومان، لیموترش سنگی ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان و لیموترش میناب ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود به دست مصرف کننده می رسد.

او قیمت هر کیلو سبزی خوردن را ۶ تا ۸ هزار تومان و سبزی جور( پلو،آش،قورمه) ۵ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد.

قیمت میوه نوسانی ندارد

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در پایان درباره آینده بازار میوه تصریح کرد: با توجه به تنوع میوه‌های تابستانه و پاییزه، بازار در ثبات به سر می‌برد و مشکل خاصی نداریم.

انتهای پیام/

338916