جزییات تازه از حادثه درگذشت ارشا اقدسی

مهسا احمدی بدلکار فعال در هالیوود که از شاگردان ارشا اقدسی بوده در مورد جزئیات حادثه برای این بدلکار که منجر به فوتش شد سخن گفت.
تصویر جزییات تازه از حادثه درگذشت ارشا اقدسی

به گزارش پرسون، مهسا احمدی بدلکار فعال در هالیوود که از شاگردان ارشا اقدسی بوده در مورد جزئیات حادثه برای این بدلکار که منجر به فوتش شد گفت: «این فیلم متعلق به کمپانی نت فیلیکس است که توسط یک شرکت تولید کننده اماراتی تولید می شود. قرار بوده که ارشا با یک ماشین (فورد شاسی کوتاه مشکی رنگ)از روی یک رمپ بپرد و آن ماشین در هوا چرخیده و فرود آید. این «چهلمین» باری بوده که ارشا این کار را انجام می داده و تجربه آن را به دفعات داشته است اما این بار، هم شکل رمپ و هم نوع ماشین متفاوت بوده و هم اینکه کاملا اتفاقی ماشین روی سقف فرود می آید که همین امر هم باعث وارد شدن ضربه به سر و بروز مشکلات برای ارشا می شود.

مهسا احمدی بدلکار فعال در هالیوود که از شاگردان ارشا اقدسی بوده در مورد جزئیات حادثه برای این بدلکار که منجر به فوتش شد گفت: «این فیلم متعلق به کمپانی نت فیلیکس است که توسط یک شرکت تولید کننده اماراتی تولید می شود. قرار بوده که ارشا با یک ماشین (فورد شاسی کوتاه مشکی رنگ)از روی یک رمپ بپرد و آن ماشین در هوا چرخیده و فرود آید. این «چهلمین» باری بوده که ارشا این کار را انجام می داده و تجربه آن را به دفعات داشته است اما این بار، هم شکل رمپ و هم نوع ماشین متفاوت بوده و هم اینکه کاملا اتفاقی ماشین روی سقف فرود می آید که همین امر هم باعث وارد شدن ضربه به سر و بروز مشکلات برای ارشا می شود.

نیم ساعت طول می کشد تا بتوانند او را از ماشین خارج کنند و همین امر باعث نرسیدن اکسیژن به مغز او می‌شود که البته مدت زمان زیادی است و حتی در همین حین قلبش هم از کار ایستاده بوده که در مسیر اعزامش به بیمارستان او را احیا می کنند.

برای اینکه بررسی شود که واقعا در این ماجرا چه اتفاقی افتاده و مقصر چه کسی بوده حتما باید فیلم ها و فرم ارزیابی ریسک بدلکازی دیده و بررسی شود. ارشا هم عادت داشت در ماشین هایی که برای بدلکاری استفاده می کرد، دوربین می گذاشت. اگر این مدارک به دست بیاید می توان بررسی کرد که چه کسی و چگونه مقصر این ماجرا بوده است اما گروه تولید نه هیچ فیلم و مدرکی ارائه می دهد و نه هیچ حرفی در این باره می زند، حتی کارگردان اکشن این پروژه(لوک کنی) هم از زمانی که وضعیت ارشا حاد شده، شبکه اجتماعی خود را بسته و هیچ پاسخی نمی دهد و قوانین هم این اجازه را به آنها می‌دهد.

دست کم 24 ساعت قبل از اعلام قطعی خبر مرگ این بدلکار، مرگ مغزی ارشا به تائید پزشکان لبنانی و ایرانی رسیده بود و آن نفس ها هم تنها به کمک دستگاه و صرفا برای حفظ ارگان های مختلف بدن او برقرار بود چرا که وصیت کرده بود به دیگران اهدا شوند. اما تاخیرها در تصمیم گیری دست کم بخشی از اعضا مانند کلیه ها را از شرایط مناسب اهدا خارج کرد.

جدایی مختار از محرم ممکن نشد!/علی سلیمانی هم پرواز کرد/خواننده «شهرزاد» به ینگه دنیا مهاجرت کرد/مجید مجیدی مدافع رستاخیز/خوشنام های تلویزیون در معرض خطر

طبق قوانین لبنان یا باید اعضا در همان کشور به متقاضیان اهدا شود و یا اینکه بستگان فردی که مرگ مغزی شده همه هزینه های مربوط به دستگاه ها و تجهیزات لازم برای حفظ تنفس مصنوعی و اعضا و همینطور هزینه های مربوط به هواپیما را متقبل شوند که دست کم حدود 100 هزار دلار می شود که هزینه بسیار بالایی است و همین مساله انتقال پیکر او را به تاخیر انداخت.

منبع:موج

331427