بخشش قاتل بالای چوبه دار

جوانی که به دلیل ارتکاب قتل عمد به قصاص محکوم شده بود، لحظه کوتاهی پس از اجرای حکم، با گذشت خانواده مقتول از مرگ نجات یافت.

تصویر بخشش قاتل بالای چوبه دار

به گزارش پرسون، ابراهیم سلیمانی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآبادگفت: بامداد امروز با تلاش و میانجی گری مسئولان قضایی، جوانی که به دلیل ارتکاب قتل عمد به قصاص محکوم شده بود، لحظه کوتاهی پس از اجرای حکم صادره، با گذشت و بخشش خانواده مقتول از مرگ نجات یافت و به زندگی برگشت.

او افزود: تلاش های دست اندرکاران قضایی شهرستان عنبرآباد و نیز بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت و دادیار شعبه اجرای احکام زندان جیرفت جهت دعوت به صلح و سازش خانواده مقتول جای تقدیر ویژه دارد.

سلیمانی تحقق این بخشش و گذشت را از برکات دهه امامت و ولایت و به ویژه عید غدیرخم دانست و با اشاره به تاکید دین مبین اسلام و ائمه اطهار (ع) به گذشت و بخشش، ادامه داد:دستگاه قضایی با متخلفان به ویژه مجرمان جرائم خشن بشدت برخورد می کند، اما در کنار آن با تکیه بر آموزه های دینی، سنت حسنه بخشش را امری مهم و حیات بخش در جامعه می داند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآباد از همه شهروندان خواست در هنگام تصمیم گیری، آرامش خود را حفظ کنند و با اندیشیدن به عواقب عمل خود از هر گونه اقدام احساسی و از روی عصبانیت خودداری نمایند تا دیگر شاهد جرم و جنایت در جامعه نباشیم.

328454