325934

روسیه موفق به قطع ارتباط از اینترنت جهانی شد

تصویر روسیه موفق به قطع ارتباط از اینترنت جهانی شد
دولت روسیه طی آزمایش‌های ماه ژوئن و ژوئیه موفق به استفاده از اینترنت ملی و قطع ارتباط از اینترنت جهانی شده است.

به گزارش پرسون، روزنامه آربی‌سی «RBC» روز پنجشنبه با استناد به کارگروهی که وظیفه بهبود امنیت اینترنت روسیه را بر عهده دارند، گزارش داد: روسیه طی آزمایش‌های ماه ژوئن و ژوئیه موفق به قطع ارتباط از اینترنت جهانی شد.

دولت روسیه در اواخر سال ۲۰۱۹ قانونی را به عنوان «قانون حاکم بر اینترنت» به منظور محافظت از قطع ارتباط با زیرساخت‌های خارجی تصویب کرد.

به گزارش آربی‌سی با استناد به منبعی در کارگروه مذکور، بر اساس نتایج اولیه، آزمایشات مربوط به شرکت‌های مخابراتی بزرگ روسیه که از ۱۵ ژوئن تا ۱۵ ژوئیه برگزار شد، موفقیت آمیز بود.

به گفته این منبع خبری، هدف از این آزمایشات تعیین توانایی شبکه اینترنتی «Runet» در صورت تهدید، تحریم و مشکلات ارتباطی از سوی کشورهای دیگر است.

منبع خبری دیگری از آربی‌سی گفت: قابلیت قطع فیزیکی اینترنت روسیه مورد آزمایش قرار گرفته است. آزمایشات قرار شد هر ساله انجام شود، اما به دلیل شیوع کرونا عملیات در سال ۲۰۲۰ متوقف شد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز در این باره گفت: کرملین از این آزمایشات آگاه بود و آن‌ها را به موقع و ضروری می‌داند. روسیه باید برای هرگونه تهدیدی آماده باشد.

در ژوئن ۲۰۱۹، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین گفت که مسکو باید اطمینان حاصل کند که «Runet» می‌تواند به روشی قابل اعتماد برای محافظت در برابر سرور‌های خارج از کنترل روسیه در سایر کشور‌ها، عمل کند.

RBC گزارش داد: خدمات فدرال نظارت بر ارتباطات دولتی «Roskomnadzor» اعلام کرده که این آزمایشات برای بهبود یکپارچگی، ثبات و امنیت زیرساخت‌های اینترنتی روسیه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

| 325934