325812

ایلان ماسک: من بیت کوین دارم، تسلا بیت کوین دارد

تصویر ایلان ماسک: من بیت کوین دارم، تسلا بیت کوین دارد
مدیر عامل تسلا برای اولین بار فاش کرد که شرکت وی، اسپیس ایکس(SpaceX)، بیت کوین (BTC) دارد.

به گزارش پرسون، این شرکت هنوز رسما اعلام نکرده است که چه مقدار بیت کوین خریداری کرده است، با این حال شرکت دیگر ماسک، تسلا، در اوایل سال جاری 1.5 میلیارد دلار رمزارز را خریداری کرد که باعث افزایش قیمت عمده بیت کوین شد.

این صعود پس از آنکه تسلا به دلیل نگرانی های زیست محیطی پذیرش بیت کوین را متوقف کرد، ناگهان پایان یافت، اما در سخنرانی در “The ₿ Word” – یک رویداد مجازی بیت کوین – ماسک پیشنهاد کرد تسلا در آستانه پذیرش رمزارز می باشد و به دنبال نشانه های امیدوار کننده در راستای انرژی های تجدید پذیر مورد استفاده برای استخراج بیت کوین است.

بنیانگذار Coin Metrics، ساعاتی پیش به CNBC گفت که اصول بیت کوین از نظر پایداری بهتر می شوند.

ماسک در کنار مدیر عامل شرکت آرک اینوست(Ark Invest)، کتی وود، و مدیر عامل توییتر، جک دورسی، و مجری استیو لی از اسکوئر کریپتو(Square Crypto) برنامه ای را برگزار کردند.

ماسک جزئیات دیگری در مورد خرید اسپیس ایکس گفت:

“من بیت کوین دارم، تسلا بیت کوین دارد، اسپیس ایکس نیز بیت کوین دارد و البته من شخصاً مقداری اتریوم و دوج کوین دارم.”

وی افزود: “ما هیچ بیت کوینی نمی فروشیم، من شخصاً چیزی نمی فروشم یا اسپیس ایکس هیچ بیت کوینی نمی فروشد.”

نیک کارتر درباره استخراج در CNBC

کارتر در مورد آخرین اظهار نظرهای ماسک با CNBC’s Fast Money در 22 ژوئیه(31 تیر)، گفت که “خوشحال است” که ماسک شروع به ارزیابی “واقعیت های موجود در زمین کرد زیرا آنها بسیار مطلوب هستند”.

کارتر با ابراز تمایلات ماسک در مورد استخراج بیت کوین مستقر در چین، خاطرنشان کرد که “میزان هش چین بسیار تحت تأثیر انرژی تولید شده توسط زغال سنگ بود” و از طرف “ماینرهای بی نام” در آن منطقه عدم شفافیت وجود داشت.

کارتر گفت: “اصول از نظر پایداری بیت کوین بهتر می شوند.” بنیانگذار Coinmetrics به این واقعیت اشاره کرد که ماینرها در ایالات متحده و کانادا به احتمال زیاد از روش های پایدار استفاده می کنند و تمایل بیشتری به افشای اطلاعات دارند.

کارتر اذعان داشت که پایداری بیت کوین تا زمانی که جهان نبیند که اکثر ماینرها پس از خروج از چین در کجا اقدام به تأسیس بازار کرده اند ، کاملاً قابل تأیید نیست. با این حال، از نظر خودش، وی اظهار داشت:

“من فکر می کنم امروز بیت کوین برای پرداخت کاملاً مناسب است و البته هزینه های زیست محیطی با کاربرد بسیار زیاد آن جبران می شود”

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با رسانه پرسون نمی باشد.

منبع:cointelegraph

| 325812