325680

مسئول ستاد نذرواره حسینی اعلام کرد:

ذبح و توزیع گوسفند قربانی در عید قربان بین نیازمندان

تصویر ذبح و توزیع گوسفند قربانی در عید قربان بین نیازمندان
مسئول ستاد نذرواره حسینی گفت: به مناسبت عید قربان، سومین نذرواره حسینی در شیراز برگزار شد.

بهروز صادقی امروز در حاشیه برگزاری عید سعید قربان در گفت‌وگو با خبرنگار پرسون، درشیراز افزود: بیش از 15 راس گوسفند با هزینه‌ای افزون بر 300 میلیون ریال از سوی خیری به نام امیرآبادیان و دیگر خیران تهیه، ذبح و بین نیازمندان توزیع‌شده است.

وی بیان داشت: در اجرای این سنت حسنه هرساله خیران در اقدامی انسان دوستانه مبادرت به ذبح گوسفند کرده و این حرکت معنوی همچنان در ابعاد گسترده به‌ویژه از سوی خیران قشقایی ادامه دارد.

دومین شعر آئینی غدیر قشقایی

رئیس هیئت امناء مجتمع مذهبی، فرهنگی ابوالفضل العباس (ع) قشقایی گفت: برگزاری دومین شب‌شعر آئینی غدیر قشقایی با حضور شاعران قشقایی، همکاری تنگاتنگ جهت برپایی موکب ابوالفضل العباس قشقایی‌های ایران در کربلای معلی، برنامه‌ریزی برای برگزاری نخستین یادواره قشقایی در سال جاری از دیگر خدمات این مجتمع است.

وی خاطرنشان کرد: دومین شعر آئینی عشایر باهدف گسترش فرهنگ اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) با لهجه قشقایی اقدام به سرودن شعر در وصف غدیر خم می‌کنند.

با اختصاص اعتبار مجتمع مذهبی فرهنگی به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس هیئت امناء مجتمع مذهبی فرهنگی ابوالفضل العباس (ع) در مورد احداث مجتمع مذهبی فرهنگی گفت: در سال هزار و 396 برآورد مبلغ اولیه 50 میلیارد ریال بود که براثر گرانی، تورم و کرونا این مبلغ چند برابر و درنتیجه عملی نگردید.

صادقی تصریح کرد: عملیات اجرایی این مجتمع با کمک خیران تاکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای تکمیل، احداث و بهره‌برداری از خیران درخواست پشتیبانی و همیاری می‌شود.

وی بیان داشت: مجتمع فرهنگی مذهبی ابوالفضل العباس (ع) در زمینی به مساحت هزار و 800 متر در سه‌طبقه شامل مسجد حسینیه، کتابخانه، فرهنگ‌سرا، سالن‌های ورزشی، خانه عالم، پایگاه مقاومت، ویزیت رایگان توسط پزشکان قشقایی، راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/

| 325680