325650

پلمپ واحدهای صنفی اردبیل در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی

تصویر پلمپ واحدهای صنفی اردبیل در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی
استاندار اردبیل با بیان اینکه بازار و پاساژها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند گفت: واحدهای صنفی در صورت بی توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی مراجع نظارتی باید پلمپ شوند.

به گزارش پرسون از بخش اخبار استان اردبیل، اکبر بهنامجو در جلسه ویدئو کنفرانس با فرمانداران استان افزود: بر اساس مصوبه ستاد کرونا، رستوران ها و اغذیه فروشی‌ها به صورت بیرون‌بر فعال بوده اما قلیان سراها حق فعالیت ندارند و نیروها نظارتی موظفند در صورت مشاهده تخلفات، برخورد قانونی انجام دهند.

وی با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی در اردبیل خواستار رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از دورهمی و تجمعات شد و افزود: اگر مردم این شیوه نامه ها را رعایت نکنند با توجه به وضعیت وخیم استان های جنوبی و تهران، شاهد وخامت وضعیت کرونایی در استان و افزایش تصاعدی بیماران و فوت شدگان خواهیم بود.

استاندار اردبیل از تمامی فرمانداران و دستگاه های اجرایی مرتبط خواست نظارت بر رعایت پروتکل ها را تشدید کنند و هر گونه کوتاهی در این زمینه را غیرقابل قبول دانست.

بهنامجو همچنین بر انجام به موقع واکسیناسیون گروه های سنی مشمول تاکید کرد و گفت: فرمانداران و مراکز بهداشتی تمام سعی و تلاش خود را بکار گیرند که گروه های سنی معرفی شده در کمترین زمان ممکن به تزریق واکسن اقدام کنند.

وی اظهار کرد: بررسی بیماران بستری در بیمارستان ها نشان می دهد تعداد افرادی که واکسن زده اند و در بیمارستان ها بستری هستند بسیار پایین است و این نشانگر مقاومت افراد واکسینه شده در برابر کروناست.

استاندار اردبیل از مردم استان خواست موضوع واکسیناسیون را جدی بگیرند و بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت خیلی سریع اقدام کنند.

منبع: ایرنا

| 325650