325508

ورود ۱۰ میلیون دُز واکسن کرونا به کشور توسط هلال احمر

تصویر ورود ۱۰ میلیون دُز واکسن کرونا به کشور توسط هلال احمر
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از توافق برای ورود ۱۰ میلیون دُز واکسن کرونا به کشور توسط هلال احمر با همکاری و هماهنگی‌ بین سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشورهای هدف خبر داد.

به گزارش پرسون، علیرضا عسکری اظهار کرد: در راستای انجام وظایف مجموعه در دوران پاندمی کرونا اقدام به تشکیل کارگروه تخصصی برای تأمین واکسن کرونا کردیم و پس از برقراری تعامل و هماهنگی‌های لازم با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو کشور، تأییدیه‌های لازم برای شرکت بازرگانی سها کیش وابسته به سازمان تدارکات پزشکی برای انجام مذاکره و نهایی کردن قرارداد خرید واکسن از منابع معتبر بین المللی در فروردین ماه 1400صادر شد.

عسکری تصریح کرد: با همکاری و هماهنگی‌های فیمابین سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور هدف و سازمان تدارکات پزشکی توافق برای تأمین ده میلیون دوز واکسن کرونا نهایی شد.

وی ادامه داد: پس از نهایی شدن توافق درباره واردات واکسن کرونا، سازمان تدارکات پزشکی با ایجاد بستر مناسب و همچنین انجام ساز و کارهای داخلی و بین المللی، تاکنون در هفت پارت جداگانه موفق به واردات 8 میلیون و 424 هزار و 400 دوز واکسن کووید 19 شده است.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر اضافه کرد: این هفت محموله تنها طی دو ماه گذشته وارد کشور شده و به محض ورود، تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شده است و همچنین پیش­ بینی می­شود این رقم در آینده نزدیک به سقف ده میلیون دُز برسد.

منبع: تسنیم

| 325508