325459

وزیر خزانه داری آمریکا خواستار شد؛

معرفی سریع دستورالعمل های استیبل کوین توسط قانونگذاران

تصویر معرفی سریع دستورالعمل های استیبل کوین توسط قانونگذاران
کارگروه رئیس جمهور در بازارهای مالی انتظار دارد در ماه های آینده توصیه های نظارتی برای استیبل کوین ها ارائه دهد.

به گزارش پرسون، جنت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده آمریکا به قانونگذاران مالی گفته است که دولت باید به سرعت برای ایجاد یک چارچوب نظارتی برای استیبل کوین ها عمل کند.

این نظرات در جلسه روز دوشنبه کارگروه رئیس جمهوری در مورد بازارهای مالی مطرح شد. به گزارش رویترز، این گروه در مورد رشد سریع استیبل کوین ها بحث کرد و طرح هایی را برای صدور توصیه های نظارتی در ماه های آینده آشکار کرد.

این گروه همچنین در مورد استیبل کوین ها به عنوان وسیله ای برای پرداخت، خطرات احتمالی برای کاربران نهایی، و تأثیر گسترده تر آن ها بر سیستم مالی آمریکا و امنیت ملی به بررسی پرداخت

در ماه فوریه(بهمن)، یلن هشدار داد که سوء استفاده از دارایی های کریپتو در کنار حملات سایبری که توسط همه گیری جهانی آغاز شده است، مشکل رو به رشدی بوده است. در آن زمان، او به مزایای این فناوری های جدید اذعان کرد اما همچنین در مورد چشم انداز خود از واقعیت هشدار داد و بیان کرد «رمزارزها برای پولشویی سود قاچاقچیان آنلاین مواد مخدر استفاده شده اند؛ آنها ابزاری برای تامین مالی تروریسم بوده اند.”

یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Circle ، جرمی الیر(Jeremy Allaire) ، از جلسه با عنوان “بسیار قابل توجه” ، یاد کرد و اظهار نظر کرد که استیبل کوینها اینجا هستند که بمانند و احتمالا به اجزای کلیدی سیستم اقتصادی و مالی جهانی تبدیل شوند

وی افزود: این فوق العاده و مثبت است که رهبری سیاست مالی آمریکا در حال حاضر این موضوع را به عهده می گیرد. این نشانه این است که تا چه حد پیش آمده ایم و این همه اتفاق چقدر سریع رخ می دهد.»

استیبل کوین در سال جاری رشد تاریخی داشته است زیرا تقاضا برای امور مالی غیر متمرکز افزایش یافته است. با توجه به CoinGecko بهترین عملکرد را تا کنون در سال جاری USDC شرکت Circle با افزایش 577 ٪ در عرضه در گردش و ثبت سطح 26.4 میلیارد داشته است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو که هفته گذشته در مورد استیبل کوین ها صحبت می کرد، به طور مشابه بر نیاز به ایجاد یک چارچوب نظارتی قوی برای توکنهای پایدار(استیبل کوین) تاکید کرد.

او می گوید: «اگر قرار باشد بخش قابل توجهی از جهان پرداخت ها باشند، پس ما به یک چارچوب نظارتی مناسب نیاز داریم، که رک و پوست کنده بگویم، ما آن را نداریم.»

همانطور که توسط Cointelegraph در اوایل این ماه گزارش شده است، محبوب ترین استیبل کوین جهان، تتر، همچنان تحت بررسی است. در 25 ژوئن(4تیر)، رئیس بانک فدرال رزرو بوستون، اریک روزنگرن، در مورد سبد دارایی های ذخیره تتر هشدار داد.

هنگامی که کل عرضه استیبل کوینها به 100 میلیارد دلار در ماه مه(اردیبهشت) رسید، باعث به صدا درآمدن زنگ خطر در میان تنظیم کنندگان مالی نگران در مورد عدم نظارت بر این بخش،شد، از جمله ابهام پیرامون اینکه چگونه صادر کنندگان استیبل کوینها ذخایر خود را مدیریت میکنند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با رسانه پرسون نمی‌باشد.

منبع:cointelegraph

| 325459