304559

عوامل انتشار خبر کذب کودک ربایی دستگیر شدند

تصویر عوامل انتشار خبر کذب کودک ربایی دستگیر شدند
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا ) فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی گفت: ۹ نفر از عاملان انتشار خبر کذب کودک ربایی، در فضای مجازی استان شناسایی و پنج نفر از عوامل اصلی این خبر دستگیر شدند.

به گزارش پرسون، سرهنگ یوسف شاکری روز جمعه افزود: پلیس فتا پس از انتشار این خبر بررسی را برای شناسایی متهمان شروع کرد که خوشبختانه عاملان اصلی آن شناسایی و تعدادی از آنها دستگیر و مابقی متهمان نیز بزودی دستگیر و تحویل قانون می شوند.

وی اظهار داشت : پرونده عاملان انتشار این اخبار کذب و نادرست در نیروی انتظامی در حال پیگیری است و پس از تکمیل برای برخورد قانونی در اختیار دادگستری کل استان خراسان شمالی قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: در هفته گذشته این افراد خبر کذب مربوط به کودک ربایی در شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان و شیروان را در سطح گسترده ای در فضای مجازی منتشر کردند که باعث نگرانی برخی از خانواده ها در این استان شدند.

رییس پلیس فتا استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: برخی از افراد بدون اطلاع از صحت و سقم اخبار، این مطالب غیر واقع را در فضای مجازی منتشر می کنند و ناخودآگاه نگرانی مردم به خصوص برخی خانواده ها را فراهم می کنند.

وی گفت : انتشار هرگونه اخبار کذب و شایعه پراکنی در فضای سایبری جرم محسوب می شود و عاملان انتشار آن نیز تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

سرهنگ شاکری با بیان این که پلیس با افرادی که اقدام به ایجاد رعب و وحشت و ناامنی اجتماعی در فضای مجازی می کنند، برخورد می کند گفت: شهروندان نیز موارد مشابه در این خصوص را می توانند از طریق تماس با شماره ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریتهای سایبری و سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع دهند تا جلوی انتشار این قبیل شایعات گرفته شود .

منبع: ایرنا

| 304559