304344

مدیرکل میراث فرهنگی عنوان کرد؛

عدم وجود ضوابط برای ثبت باغات در استان یزد

تصویر عدم وجود ضوابط برای ثبت باغات در استان یزد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با بیان اینکه خوشبختانه به تازگی روند ثبت باغات  استان از جمله بافق، شاهدیه و تفت درحال انجام است اظهار داشت: اما همچنان ضوابطی برای ثبت باغات در استان وجود ندارد.

به گزارش پرسون از یزد، سید مصطفی فاطمی در جمع باغداران استان با اشاره به ایجاد کمیته حفظ باغات و محیط زیست در شورای پنجم گفت: این اقدام در راستای حفظ باغات اقدام ارزشمندی بوده البته این کمیته بایستی با تلاش، همکاری و هم اندیشی موضوع حفظ باغ های استان را به نتیجه برساند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: احیای قنات‌هایی که دارای قابلیت آبدهی هستند، یکی از شاخصه های مهم حفظ باغات است و به همین دلیل احیای برخی از قنات‌های استان در دستور کار این اداره کل قرآن گرفته است.

وی از احیای قنات زارچ خبر داد و ابراز داشت: در حال حاضر این قپات روزانه ۳۰ لیتر آبدهی داشته و احیای قنات حسن آباد هم مورد توجه است.

فاطمی با اشاره به وضعیت اسفناک برخی از قنات های یزد ابراز داشت: برخی از قنات های قابل احیا در وضع نامناسبی به سر می برند که نمونه آن قنات فیروزآباد بوده و در حال حاضر به یک نهر بزرگ فاضلاب تبدیل شده و متاسفانه به دلیل عدم ثبت آن نمی‌توانیم آن را احیا کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه خوشبختانه به تازگی روند ثبت باغات استان از جمله بافق، شاهدیه و تفت درحال انجام است اظهار داشت: اما همچنان ضوابطی برای ثبت باغات در استان وجود ندارد و نیازمند همراهی جهادکشاورزی و شهرداری در این خصوص هستیم.

انتهای پیام /

حیران _استان یزد

| 304344