303901

نورالهی آنقدر دوید که توان رفتن به رختکن را نداشت!

تصویر نورالهی آنقدر دوید که توان رفتن به رختکن را نداشت!
به جرأت می توان احمد نورالهی را دونده ترین بازیکن تیم ملی ایران در دیدار با بحرین خواند.

به گزارش پرسون، به محض آن که داور چینی سوت پایان بازی با بحرین را به صدا درآورد، هافبک دفاعی تیم ایران روی زمین افتاد و غش کرد! به نظر می رسید احمد نورالهی دیگر نایی برای برخاستن از روی زمین ندارد و با کمک همبازیانش بالاخره بلند شد و به رختکن رفت.

دیدار با بحرین درحالی آغاز شد که دراگان اسکوچیچ تصمیم گرفته بود با استفاده از احسان حاج صفی در کنار احمد نورالهی تیمش را به میدان بفرستد. کاپیتان تیم ملی اما یک هافبک دفاعی نیست و به همین خاطر بیشتر به کناره ها گرایش داشت تا عملا احمد نورالهی تنها بماند و به تنهایی با هافبک های بحرینی بجنگد.

درشروع نیمه دوم نیز اسکوچیچ تصمیم گرفت میلاد محمدی را از زمین خارج و احسان حاج صفی را به سمت چپ خط دفاعی بفرستد. سامان قدوس به زمین آمد که او هم عملا در فاز تهاجمی بود و برهمین اساس وظایف دفاعی نورالهی سنگین تر شد. او تا دقیقه ۶۸ و ورود سعید عزت اللهی به زمین تنها هافبک دفاعی تیم کشورمان بود که جور همه را کشید.

احمد نور در زمین دوید، جنگید، تکل زد و حتی به تخریب بازی حریف پرداخت. او در بازیسازی هم مشارکت دائمی داشت تا به فرمانده میانه میدان تیم ایران تبدیل شود. شاید همین دوندگی بی امان انرژی این بازیکن زحمتکش را تمام کرد تا با سوت داور چینی طاق باز روی زمین بیفتد. او در حالی روی زمین افتاده بود که سایر بازیکنان تیم ملی مشغول شادی پس از برد شیرین یا دلداری دادن به بازیکنان بحرین بودند.

احمد نورالهی اما همچون یک هافبک کارگر و زحمتکش تا ثانیه های آخر دوید تا فضا برای بازیکنان تکنیکی تر همچون؛ علی قلی زاده، سامان قدوس، وحید امیری، مهدی ترابی، مهدی قایدی و حتی مهدی طارمی بازتر شود. جالب آن که همین احمد نورالهی در دقیقه ۷۹ پاس گل سوم تیم ایران را به دوست قدیمی خودش مهدی طارمی داد تا نقش ویژه ای هم در گل های تیم کشورمان داشته باشد.

| 303901

مطالب مرتبط