303490

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان خبر داد؛

رشد 33 درصدی، طرح های دامپروری از مجموع اشتغال ایجاد شده کمیته امداد

تصویر رشد 33 درصدی، طرح های دامپروری از مجموع اشتغال ایجاد شده کمیته امداد
در سال گذشته از مجموع طرح های اشتغال ایجاد شده بر اساس نوع فعالیت، طرح های کشاورزی و دامپروری رشد 33 درصدی داشته است.

به گزارش پرسون از اصفهان، محمدرضا کیانی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اعلام این مطلب، اظهار داشت: سال گذشته، طرح های کشاورزی و دامپروری با 2113طرح و پرداخت تسهیلات به مبلغ 75 میلیارد و512 میلیون تومان، رشد 33 درصدی داشته است.

محمدرضا کیانی گفت: همچنین طرح های خدماتی نیز با 2809 طرح و پرداخت تسهیلات به مبلغ 111 میلیارد و 655 میلیون تومان، بیشترین تسهیلات را دریافت و رشد 35 درصدی داشته است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان، درخصوص وامهای در جریان افزود: طرح‌هایی که مشمول تسهیلات می‌شوند بصورت 5 ساله تحت نظارت قرار میگیرند و در حال حاضر در بخش کشاورزی و دامپروری 10800 طرح و در حوزه خدمات 11 هزار و 835 طرح در حال نظارت هستند.
وی در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان بیان داشت: وام های پرداختی برای اشتغال 7 درصد از اعتبارات صندوق امداد ولایت، 93 درصد از اعتبارات بانکی و اعتبارات اشتغال پایدار روستایی بوده است.

کیانی همچنین با اشاره به اینکه کمیته امداد برای حفظ اشتغال ایجاد شده به مددجویان کمک می‌کند، گفت: کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مجریان طرحهای اشتغال از جمله خدماتی است که کمیته امداد برای اشتغال پایدار به مددجویان ارائه میدهد.

وی در ادامه افزود: در سال گذشته از طریق ارتباط با غرفه کسب و کار "با سلام" تفاهم نامه ای با شرکت توسعه و تدبیر جوامع سلام منعقد گردید و تعدادی از کارشناسان فنی اشتغال ادارات به شرکت مزبور اعزام و آموزش های لازم را در زمینه بازاریابی و فروش محصولات تولیدی فرا گرفتند و بیش از 90 غرفه برای فروش اینترنتی محصولات ایجاد شده است.

| 303490