302190

هشدار ناظر بازی و سازمان لیگ به یحیی پیش از بازی با ذوب‌آهن

تصویر هشدار ناظر بازی و سازمان لیگ به یحیی پیش از بازی با ذوب‌آهن
یحیی گل محمدی پس از پرتاب نارنجک به اتوبوس تیمش قصد نداشت برابر ذوب آهن بازی کند اما یک هشدار او را از تصمیم خودش منصرف کرد.

به گزارش پرسون، سرمربی پرسپولیس پس از پایان این دیدار که با نتیجه ۲ بر یک به سود تیمش به پایان رسید، گفت: نارنجک‌هایی که به سمت اتوبوس ما پرتاب شد، واقعا در حد نارنجک‌های جنگی بود! با استرس خیلی زیاد وارد زمین شدیم و قبل از مسابقه هم اصلا نمی‌خواستیم بازی کنیم ولی به احترام فوتبال و هوادارانی که پای تلویزیون بودند و تمام افرادی که برای فوتبال زحمت می‌کشند، بازی کردیم.

اما ماجرا چه بود؟ چگونه یحیی گل محمدی که به قول خودش با اضطراب زیاد وارد ورزشگاه فولاد شهر اصفهان شده بود، راضی به بازی شد؟

همه چیز به بازی لیگ نوزدهم میان دو تیم سپاهان و پرسپولیس در اسفندماه ۱۳۹۸ برمی گشت که با عدم حضور اصفهانی ها در زمین نقش جهان لغو شد. در آن دیدار پرسپولیسی ها زودتر وارد زمین شدند و گرم کردند اما سپاهان میزبان از حضور در زمین خودداری ورزید.

جلال مرادی ناظر بازی پس از تاخیر بیش از ۳۰ دقیقه سپاهانی‌ ها دستور داد که پرسپولیسی‌ ها زمین را ترک کنند و به رختکن بروند. با توجه به پایان ۳۰ دقیقه پرسپولیسی ها مدعی شدند که باید نتیجه بازی سه بر صفر به سود آنها اعلام شود.

همانطور هم که انتظار می رفت موضوع رسیدگی به پرونده ملتهب سپاهان-پرسپولیس زمان زیادی نبرد و کمیته انضباطی پیش از پایان هفته رای نهایی را صادر کرد. بنا بر مستندات قانونی، کمیته انضباطی رای دیدار پرسپولیس برابر سپاهان را ۳ بر صفر به سود میهمان (پرسپولیس) صادر کرد.

در ورزشگاه فولاد شهر نیز ناظر بازی و سازمان لیگ به یحیی گل محمدی و پرسپولیسی ها هشدار دادند که عدم حضور درزمین همان تبعاتی را در بر خواهد داشت که اسفند ماه سال ۹۸ برای سپاهان داشت و این مرتبه، بازی با نتیجه ۳ برصفر به سود ذوب آهن تمام خواهد شد؛ هشداری که مؤثر واقع شد و یحیی گل محمدی رضایت داد شاگردانش به زمین رفته و بازی را دو بریک به سود خود تمام کنند.

| 302190