290746

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی:

دسترسی مردم به مسئولین موجب اعتماد سازی است

تصویر دسترسی مردم به مسئولین موجب اعتماد سازی است
رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: دسترسی مردم به مسئولین موجب اعتمادسازی است و مسئولین قضایی از مشکلات مردم و نظارت استانی بر حوزه‌های قضایی مطلع خواهند شد.

به گزارش پرسون از آذربایجان‌غربی، دکتر ناصر عتباتی در دومین جلسه شورای معاونین ضمن گرامیداشت حماسه آزادی خرمشهر اظهارداشت: این حماسه بزرگ الهی، برگ زرینی است که تا ابدالدهر در تاریخ ماندگار خواهد بود و بر ماست که همیشه یاد و خاطره حماسه سازان سوم خرداد و شهدای انقلاب اسلامی را زنده نگه داریم.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی ادامه داد: دسترسی مردم به مسئولین موجب اعتمادسازی است و مسئولین قضایی از مشکلات مردم و نظارت استانی بر حوزه‌های قضایی مطلع خواهند شد.

وی اضافه کرد: ملاک عمل دستگاه قضایی، قانون است و در راستای اجرای قانون از هیچ اقدامی فروگذار نخواهیم بود، خصوصاً در باب مبارزه با فساد، دستگاه قضایی استان عظم جدی و قاطع دارد.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی تصریح کرد: همکاران قضایی و اداری سرمایه‌های دستگاه قضایی هستند و با توجه به نوع عمل دستگاه قضایی همکاران ما در معرض آسیب و خطرات می‌باشند، لذا تکلیف مسئولین عالی قضایی استان به صیانت از آنها با نظارت و رصد عملکردشان می‌باشد.

عتباتی در ادامه افزود: مردم به ما مسئولین امید بسته‌اند و انتظار پاسخ و رسیدگی عادلانه دارند. سختیها و مشکلات زیادی در این راه روبروی ما قرار دارد ولی این وظیفه ماست با مدد از ذات اقدس الهی و ایثار و مجاهدت شبانه روزی با مرتفع نمودن مشکلات، به کار مردم رسیدگی و پاسخ بدهیم.

وی در بخش دیگر از سخنان خود حفظ شان و کرامت انسانی مراجعین توسط کارکنان دستگاه قضایی را یک امر با اهمیت دانست و گفت: رعایت اصول اسلامی و اخلاقی در برخورد با مراجعین، حتی اگر متهم باشند تکلیف شرعی و قانونی کارکنان دستگاه قضایی است.

شایان ذکر است در این جلسه اعضای شورای معاونین به بیان مسائل و موارد مطرح در دادگستری استان پرداختند و پس از شور و تبادل نظر مصوباتی به تصویب رسید و مقرر گردید این مسائل به صورت مداوم و مستمر مورد رصد و پیگیری قرار گیرند تا نتایج مورد نظر حاصل شود.

انتهای پیام/

| 290746

مطالب مرتبط