289379

تاکید نمایندگان مجلس بر ضرورت پیگیری موضوع فلسطین در مجامع بین‌المللی

تصویر تاکید نمایندگان مجلس بر ضرورت پیگیری موضوع فلسطین در مجامع بین‌المللی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن اشاره به تاکید نمایندگان مجلس بر ضرورت پیگیری موضوع فلسطین در مجامع بین‌المللی گفت: در جلسه امروز کمیسیون با حضور کارشناسان مطلع، آخرین تحولات فلسطین و سرزمین‌های اشغالی مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

به گزارش پرسون، «ابوالفضل عمویی» با اشاره به جلسات اخیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: روز گذشته و امروز جلسات کمیسیون امنیت ملی به بررسی لوایح ارجاعی به کمیسیون و گزارش کمیته‌های تخصصی درباره این لوایح اختصاص داشت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: پس از ارائه گزارش کمیته‌های روابط خارجی و امنیت، مجموعا ۱۰ لایحه مورد تائید کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار گرفت و نظر کمیسیون درباره این لوایح به کمیسون‌های اصلی ارسال شد.

وی با اشاره به این ۱۰ لایحه تصریح کرد: لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری نیکاراگوئه در امنیت ملی و سیاست خارجی، لایحه موافقتنامه سرویس‌های هوایی دوجانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق در امنیت ملی و سیاست خارجی و لایحه موافقتنامه خدمات هوایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری صربستان در امنیت ملی و سیاست خارجی در کمیسیون امنیت ملی تائید شد.

عمویی اظهار داشت: همچنین لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی در امنیت ملی و سیاست خارجی، لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری غنا به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات‌های بر درآمد، سرمایه و عواید سرمایه‌ای در امنیت ملی و سیاست خارجی هم به تصویب اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس رسید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: علاوه بر این لایحه پروتکل بین دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای فدرال سوئیس به منظور اصلاح موافقتنامه ۵ آبان ۸۱ بین دولت ایران و شورای فدرال سوئیس جهت اجتناب از اخذ مالیات مضاعف در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه و دستورالعمل آن در امنیت ملی و سیاست خارجی مورد تصویب کمیسیون امنیت ملی مجلس قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین لایحه مقاوله‌نامه ایمنی و بهداشت شغلی و پروتکل ۲۰۰۲ مقاوله نامه ایمنی و بهداشت شغلی در امنیت ملی و سیاست خارجی مورد تصویب اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لایحه تصویب مقاوله‌نامه مشاوره سه جانبه ۱۹۷۶ در امنیت ملی و سیاست خارجی، لایحه تصویب مقاوله‌نامه حداقل سن ۱۹۷۳ در امنیت ملی و سیاست خارجی و لایحه مقاوله نامه بازرسی کار ۱۹۴۷ در امنیت ملی و سیاست خارجی در کمیسیون به تصویب رسید.

عمویی بیان کرد: همچنین در جلسه امروز کمیسیون با حضور کارشناسان مطلع، آخرین تحولات فلسطین و سرزمین‌های اشغالی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

وی تاکید کرد: در این جلسه نمایندگان ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی در جهت اشغال خانه‌های فلسطینیان در محله شیخ جراح قدس و اعمال محدودیت برای حضور مسلمانان در مسجد الاقصی و همچنین بمباران مناطق مسکونی در غزه، ایستادگی جانانه جریان مقاومت در فلسطین را تقدیر کردند و مقاومت را تنها راه آزادی فلسطین و قدس شریف دانستند و بر پیگیری موضوع در مجامع بین المللی تاکید کردند.

| 289379