بندر شهید رجایی در صادارت 59 درصد و در ترانزیت160 درصد رشد داشت

تصویر بندر شهید رجایی در صادارت 59 درصد و در ترانزیت160 درصد رشد داشت
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به میزان تخلیه و بارگیری بندر شهیدرجایی در فروردین ماه ١٤٠٠، میزان صادرات را ٥٩ درصد و ترانزیت را ١٦٠ درصد اعلام کرد.

به گزارش پرسون از هرمزگان، علی‌رضا محمدی کرجی‌ران روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: در فروردین سال جاری ۱۵۸ فروند کشتی کانتینری در اسکله اختصاصی بندر شهید رجایی پهلودهی شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل آمارها رشد شاخص ها را در همه حوزه های کانتینری نشان می دهد.

وی افزود: در فروردین ماه سال جاری ۱۲۶ هزار و ۸۵۰ TEU کانتینر در بزرگترین بندر کانتینری کشور تخلیه و بارگیری شده که آمارها بیانگر رشد ۱۲ درصدی در این بخش است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به میزان صادرات کالاهای کانتینری در مدت یاد شده، بیان داشت: در نخستین ماه از سال جاری ۴۲ هزار TEU کانتینر از مبدا بندر شهیدرجایی به سایر کشورها صادرشده که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل رشد ۵۹ درصدی را شاهد هستیم.

محمدی کرجی‌ران همچنین میزان ترانزیت کالاهای کانتینری را نیز ۲۰ هزار و ۲۳۱ TEU عنوان کرد و گفت: در این بخش نیز رشد ۱۶۰ درصدی محقق شده است.

بندر شهید رجایی با بهرگیری از ۳۰ دستگاه گنتری کرین که ۲۰ دستگاه آن سوپر پست پاناماکس نسل جدید، ۸ دستگاه پست پاناماکس و ٢ دستگاه دیگر پاناماکس نسل قدیم است و برخورداری از ۱۵ اسکله اختصاصی، بزرگترین بندر کانتینری کشور به شمار می آید.

منبع:ایرنا

| 285938