285733

سخنگوی شورای شهر یزد مطرح کرد:

اختصاص بالغ بر ۷۰درصد بودجه ۱۴۰۰ به پروژه های عمرانی

تصویر اختصاص بالغ بر ۷۰درصد بودجه ۱۴۰۰ به پروژه های عمرانی
سخنگوی شورای شهر یزد گفت: بودجه امسال 71درصد برای پروژه های عمرانی و 29درصد آن برای امور جاری شهرداری در نظر گرفته شده و تصویب این بودجه از افتخارات شورای پنجم محسوب می شود.

به گزارش پرسون از یزد، حمید رضا قمی عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه اقداماتی که در شورای پنجم بنا بر خواست مردم انجام شده اعضای دوره های بعدی شورای شهر یزد را مجبور به ادامه مسیر فعلی این شورا خواهد کرد گفت: مسیری که شورای پنجم پیمود تبدیل به یک مطالبه عمومی شده است.

سخنگوی شورای شهر یزد اضافه کرد: این شورا سعی کرده در مسائل و مشکلات متعدد همراه مردم باشد به همین منظور در زمینه تامین تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت مبلغ 250میلیون تومان، برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مبلغ150میلیون تومان و همچنین کمک به مردم زلزله زده سی سخت مصوباتی را به تصویب رساندیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات این شورا در حوزه گردشگری پرداخت و ابراز داشت: 9 قرارداد خواهر خواندگی با شهرهای متعدد از اروپا و آسیا منعقد کردیم ضمن اینکه با همت معتمدین محلات بافت تاریخی روان سازی تردد در این بافت را رقم زدیم و منجر به پایین آمدن میزان تردد با اتومبیل و موتورسیکلت شده است هرچند با آنچه ایده آل است فاصله دارد.

رییس کمیسیون شهر هوشمند شورای شهر یزد بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، طرح پارک الکترونیک یزد، پروانه الکترونیک ساختمان را از جمله دیگر اقدامات این شورا در حوزه مدیریت شهری دانست و اظهار داشت: در حوزه عمرانی نیز استفاده از آسفالت بازیافتی که اثرات محیط زیستی فراوانی را به دنبال داشته و باعث کاهش هزینه ها شده است از مهمترین اقدامات به شمار میرود.

وی با اشاره به بودجه مصوب شهرداری در سال 1400تصریح کرد: در بودجه امسال 71درصد برای پروژه های عمرانی و 29درصد آن برای امور جاری شهرداری در نظر گرفته شده و تصویب این بودجه از افتخارات شورای پنجم محسوب می شود.

قمی راه اندازی دوچرخه های هوشمند را از پروژه های مهم این شورا بیان کرد و گفت: متاسفانه پیمانکار این پروژه به دلایل نامشخص از ادامه تعهدات خود سرباز زده و پیگیری های متعدد شورا برای به سرانجام رساندن این پروژه هم بی نتیجه بوده است البته بر اساس طرح جامع حمل ونقل که در حال بررسی است 35کیلیومتر مسیر اختصاصی برای دوچرخه سورای در نظر گرفته شده و امیداوریم این میزان به 60کیلومتر برسد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات ترافیکی خیابان طالقانی شورای پنجم را وارث خطای های گذشته دانست و اظهار داشت: متاسفانه در گذشته مجوزهایی برای ساخت وساز در این خیابان داده شده که از اساس دارای اشکال بوده و به نظر میرسد به علت این روند اشتباه مشکلات این خیابان تا مدتها ادامه داشته باشد.

قمی در خصوص اقدامات شورای پنجم در زمینه ساماندهی سگ های ولگرد ابراز داشت:این شورا سامانه الو پناه و همچنین پناه گاه برای نگهداری سگ های ولگرد را راه اندازی کرده و نسبت به این موضوع با جدیت در حال کار است که امیدواریم این مشکل با همراهی و صبوری مردم هر چه زودتر حل شود.

انتهای پیام/

حبران_استان یزد

| 285733

مطالب مرتبط