10 هزار بوته گل فصلی در فضای سبز لاهیجان کاشته شد

تصویر 10 هزار بوته گل فصلی در فضای سبز لاهیجان کاشته شد
مسئول واحد فضای سبز شهرداری لاهیجان گفت: به منظور توسعه و زیباسازی محیط شهری، بیش از ۱۰ هزار بوته انواع مختلف گل های فصلی در مناطق مختلف لاهیجان کاشته شده است.

به گزارش پرسون از گیلان، مهران دوستدار صنایع گفت: در فصل بهار بیش از ۱۰ هزار بوته گل‌های فصلی از گونه‌های همچون مینا، بنفشه، اطلسی، میمونی، سلوی، همیشه بهار و شب بو در فضای سبز شهری لاهیجان کاشته شده است.

وی افزود: بیشتر این گل‌ها در کوی زمانی، شهرک فرهنگیان، میادین ابریشم و شیخ زاهد کاشته شده و هفته آینده نیز در میدان گیل به سمت جاده رودبنه کاشته خواهد شد.

مسئول واحد فضای سبز شهرداری لاهیجان خاطرنشان کرد: خزانه‌ای به طول ۱۸ متر و عرض یک متر در فضای باز گلخانه شهرداری لاهیجان در میدان ابریشم جنب کمپ مسافرتی شهرداری قرار دارد و در هر مترمربع یک هزار نشا گل‌های فصلی مورد نیاز شهری در این مرکز تولید می‌شود.

وی ادامه داد: در آذرماه سال گذشته با کمک معاون خدمات شهری گلخانه را احیا و با شخم و بذر پاشی در آن، دو هزار بوته گل‌های فصلی مینا بنفشه، میمونی و لاله مورد نیاز فضای سبز را در آن تولید کردیم.

دوستدار افزود: در حال حاضر ۱۰ کیلو بذر از انواع گل‌های فصلی برای کشت در گلخانه خریداری کردیم و با کاشت این بذرها در گلخانه حدود ۴۰ درصد گل مورد نیاز فضای سبز لاهیجان در خردادماه تأمین خواهد شد.

دوستدار، وسعت فضای سبز شهری لاهیجان را در حال حاضر به صورت تقریبی حدود ۶۷.۵ هکتار عنوان کرد و گفت: آبیاری فضای سبز لاهیجان به صورت سنتی با استفاده از دو دستگاه تانکر نیسان و ولوو بزرگ انجام می‌شود و ۲۸ کارگر واحد فضای سبز شهرداری لاهیجان، وظیفه کاشت، آبیاری، گلکاری، درختکاری و هرس و نگهبانی فضای سبز را بر عهده دارند و برای زیباسازی، حفظ و نگهداری آن تلاش می‌کنند.

لاهیجان حدود یکصد هزار نفر جمعیت دارد و در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع شده است.

منبع: ایمنا

| 280797