280628

با حضور وزیر آموزش و پرورش؛

کلنگ 150 واحدی مسکن فرهنگیان در یزد به زمین خورده شد

تصویر کلنگ 150 واحدی مسکن فرهنگیان در یزد به زمین خورده شد
کلنگ 150 واحدی فاز 2 مسکن فرهنگیان طرح اقدام ملی مسکن با حضور وزیر آموزش و پرورش در یزد به زمین خورده شد.

به گزارش پرسون از یزد، مراسم کلنگ زنی پروژه 150 واحدی فاز 2 مسکن فرهنگیان طرح اقدام ملی مسکن با حضور وزیر آموزش و پرورش در یزد انجام شد.

در این مراسم، مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد، دکتر اشتیاقی ضمن خیرمقدم به وزیر کشور و کسب اجازه از استاندار محترم گزارشی از طرح اقدام ملی مسکن ارائه کرد.

اشتیاقی درباره مراحل اجرای طرح گفت:برای اجرای این طرح بعد از ثبت نام هایی که انجام شد بالغ بر ۲۲ هزار و دویست و نود و پنج خانوار متقاضی بوده و بعد از پالایش این تعداد به ۱۲ هزار نفر کاهش یافت.

او افزود: براساس انعقاد تفاه منامه میان آموزش و پرورش و سازمان راه و شهرسازی و برنامه‌ریزی های صورت گرفته، احداث 170 هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفت.

اشتیاقی با اشاره به اینکه در ابتدا این دیدگاه وجود داشت که اراضی طرح مذکور از محل اراضی مازاد دستگاه های اجرایی تامین شود اما نهایتأ با همکاری مسئولان زمین مناسب تامین شد.

مدیر کل راه و شهرسازی اظهار کرد: از تعداد ۶۹۵ خانوار واجد شرایط شناخته شده، تعداد 446 خانوار در شهر یزد مشمول این طرح هستند.

او با تاکید بر اینکه کلیه اراضی از طریق راه و شهرسازی تأمین شده افزود: با جلسات مکرر و مستمر و تلاش حضور رئیس کل آموزش و پرورش و استانداری برای کلیه متقاضیان واجد شرایط زمین تهیه شده و ۱۴۲ خانوار فرهنگی، اعم از و بازنشسته و شاغل نیز مشمول این طرح شدند که از این تعداد 124خانوار در شهر یزد هستند.

اشتیاقی ادامه داد: برای اجرای این طرح زمین به صورت رایگان در اختیار، قرار گرفت و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شد و زمین ها با دقت بالایی مکان یابی شدند.

اشتیاقی در پایان اظهار داشت: این طرح با همیاری سازمان شهرداری به مساحت ۸۶۹۳ متر مربع که ۱۵۰ واحد مسکونی را در بر می گیرد، اجرا شد.

انتهای پیام/

حیران_استان یزد

| 280628