279364

مدیرکل امور عشایری آذربایجان ‌شرقی خبر داد:

اختصاص ۵.۵ میلیارد تومان اعتبار برای خدمات زیرساختی در مناطق قشلاقی کلیبر

تصویر اختصاص ۵.۵ میلیارد تومان اعتبار برای خدمات زیرساختی در مناطق قشلاقی کلیبر
مدیرکل امور عشایری آذربایجان ‌شرقی گفت: ۵.۵ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی و گازرسانی به مناطق قشلاقی شهرستان کلیبر در سال جاری اختصاص یافت.

به گزارش پرسون از آذرایجان شرقی، محمدحسن آل هاشم روز سه شنبه در یک گفت و گوی خبری افزود: طرح آبرسانی به مناطق قشلاقی بخش «آبش احمد» شهرستان کلیبر تا سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.

وی افزود: در این طرح به ۲۰ قشلاق با ۵۵ کیلومتر لوله گذاری شده است و تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت دارد.

وی در خصوص اعتبارات این طرح گفت: در سال ۹۸ از اعتبارات بند «ه» تبصره ۴ قانون بودجه، مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای ارایه خدمات زیرساختی در مناطق قشلاقی شهرستان کلیبر تخصیص یافته بود و برای سال ۱۴۰۰ نیز ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان درنظر گرفته شده است.

حسین حاتمی، نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی نیز در بازدید از مناطق عشایری بخش آبش احمد شهرستان کلیبر از گازرسانی به ۱۱ قشلاق تا ۲ ماه آینده خبر داد و گفت: با اجرای این طرح حدود ۳۵۰ خانوار به گاز طبیعی دسترسی خواهند داشت و بهره‌مندی این بخش از نعمت گاز ۱۰۰ درصد شده و جزو مناطق سبز محسوب خواهد شد.

شهرستان کلیبر با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۸۰ کیلومتری شمال شرق تبریز، یکی از مناطق مهم عشایری آذربایجان شرقی است که آب و هوای معتدل کوهستانی دارد و سراسر محیط این شهر را جنگل‌های تنک و مراتع پوشانیده‌ است.

این شهر به علت قرار گرفتن در کانون ذخیره‌گاه زیست‌کره منطقه ارسباران، در سال های اخیر از نظر گردشگری توسعه یافته است.

| 279364