228190

ارزش بیت کوین کاهش یافت

تصویر ارزش بیت کوین کاهش یافت
با افزایش قیمت دلار، بیش از 12 درصد از ارزش بیت کوین ریزش کرد.

به گزارش پرسون، ارزش ارزهای مجازی در روز دوشنبه کاهش یافته که نتیجه پایین آمدن بیش از 12 درصدی ارزش بیت کوین و بالا رفتن ارزش دلار به خاطر افزایش سود اوراق قرضه آمریکا بود.

ارزش بیت کوین تا 33447 دلار پایین آمد که پایین‌ترین رقم از ششم ژانویه بود. اتریوم که معمولاً همگام با بیت کوین حرکت می‌کند، بیش از 20 درصد از ارزش خود را از دست داد و به پایین‌ترین رقم طی یک هفته گذشته یعنی 1007.51 دلار رسید.

کاهش ارزش بیت کوین و اتریوم بسیار بیشتر از کاهش یک درصدی قیمت طلا به پایین ترین رقم طی یک ماه گذشته بود ولی ارزش دلار در برابر سایر ارزهای برتر دنیا افزایش یافت که نتیجه دورنمای نرخ بهره بالاتر در آمریکا است.

بیت کوین در اواسط روز دوشنبه 35192 دلار در آسیا معامله شد که 16 درصد کمتر از رکورد 42000 دلار آن در هفته گذشته بود.


بیشتر بخوانید؛

جهش بیت کوین تا ۴۲ هزار دلار و هولدرها همچنان در انتظار صعود بیشتر

بهترین دستگاه‌های استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱


ارزش بیت کوین از ماه مارس 2020 که به پایین ترین رقم 3850 دلار رسیده بود، هزار درصد افزایش داشته است.

علاقه به بیت کوین رو به افزایش بوده چون سرمایه‌گذاران سازمانی خرید هنگفت آن را آغاز کرده‌اند و آن را سرمایه ای ایمن در برابر تورم می‌دانند. اگر میزان استفاده از این ارز دیجیتال بیش از این افزایش یابد، ارزش آن هم بالاتر خواهد رفت.

استراتژیست‌های جی پی مورگان در پنجم ژانویه نوشتند بیت کوین به عنوان رقیبی برای طلا ظهور کرده و اگر به عنوان سرمایه‌ای ایمن شناخته شود، ارزش آن تا 146 هزار دلار بالا می‌رود.

منبع: تسنیم

| 228190