صفحه اصلی اقتصاد

سرویس اقتصادی به منظور ارتقای سطح بینش و آگاهی عمومی مردم درباره نظام اقتصادی و در حوزه هایی چون بانک، بیمه، بورس، اقتصاد کلان، راه و شهرسازی، صنعت، معدن، تجارت، انرژی، نیرو، کشاورزی، کار و تعاون و از این قبیل به اطلاع رسانی می پردازد.

مهمترین اخبار

بودجه سال آینده کشور دارای مشکلاتی است که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت؛ یکی از آن موارد این است که اعلام شده کاهش سهم بودجه پروژه‌های عمرانی در راستای غیرتورمی شدن بودجه است! چند اقدام در بودجه سال آینده صورت گرفته که به باور دولت می‌تواند تورم را کاهش بدهد.

تراکنش‌های بیت‌کوین بیت‌پی در سال گذشته حدود ۶۵ درصد از کل پرداخت‌های پردازش‌شده کاهش یافت و این نسبت در سال ۲۰۲۰ به میزان ۹۲ درصد بود.

طی هفته‌های اخیر شاخص بورس مجددا با نوسان روبه رو شده و کاهش حجم معاملات آن را متأثر کرده است. شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران دیروز دوشنبه ۲۷ دی‌ماه با ریزش ۴ هزار و ۲۷۱ واحدی به رقم یک‌میلیون و ۳۰۶ هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با افت یک هزار و ۳۹۴ واحدی عدد ۳۴۵ هزار و ۸۴ واحد را به نمایش گذاشت.

خطوط تولید سایپا و ایران خودرو تا بررسی و رفع قطعی مشکل باید متوقف شوند چون مشابه همان خودروهایی که ایربگ شان باز نشد، هم اکنون در حال تولید است و معلوم نیست چه زمانی چه کسانی را به کشتن خواهند داد...آزاد سازی ورود خودروهای خارجی به کشور با تعرفه گمرکی بسیار پایین نیز خواسته جدی ملت است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عشایری دامداران متحرک ایران گفت: قیمت گوشت با توجه به افزایش هزینه‌های تولید باید کیلویی ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان باشد تا تولیدکننده حداقل ضرر نکند.

شهرداری تهران لایحه تعیین عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک در سال ۱۴۰۱ را در حالی به شورای شهر ارسال کرده که درآمد پیش‌بینی شده از این محل حتی کفاف هزینه تعمیرات سالانه واگن و تاسیسات موجود مترو را نمی‌‌‌دهد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: رشد قیمت گوشت قرمز در بازار طی روزهای گذشته قابل مدیریت است و تداومی ندارد؛ وزارت جهادکشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام نیز از محل ذخایر خود نیاز بازار را تامین می‌کنند.

حجت‌الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت سیزدهم که زمانی توییت می‌کرد با یک میلیون تومان نیز می‌توان کار تولید کرد، حالا در مقام وزیر زیر نامه مدیر شبکه سوم تلویزیون که زمانی در دانشگاه امام صادق هم‌دانشگاهی بودند، پاراف کرده که برای پشتیبانی شش میلیارد تومان به مسابقه «میدون» داده شود.

معاون اسبق بین‌الملل وزارت نفت گفت: روس‌ها در حوزه گاز رقیب ما هستند و علاقه‌ای ندارند که ما به اروپا برویم اما در هر حال صادرات گاز به اروپا یکی از چالش‌ها و مسئله اساسی است که باید حل شود.