صفحه اصلی اقتصاد

مهمترین اخبار

در سومین روز هفته، بازار ارز تحت تاثیر عوامل متضادی قرار داشت. از یکسو، شماری از معامله‌گران سعی می‌کردند با برجسته کردن احتمال سقوط برجام، انتظارات افزایشی را تقویت می‌کنند و در دیگر سو، بخشی از معامله‌گران عنوان می‌کردند که با تعطیلات دوباره کرونایی، حجم تقاضا کاهش پیدا خواهد کرد و بهتر است قبل از تعطیلات، بخشی از ارزهای خود را به ریال تبدیل کنند. برخورد این نیروهای متضاد در روز دوشنبه در نهایت به سود کاهشی‌های بازار خاتمه یافت و دلار با ۵۰تومان افت به بهای ۲۵هزار و ۵۰۰تومان رسید.

اولین انتقال املاک نوساز و نیمه‌ساخت، انتقال باغ و زمین‌های زراعی به بیرون از حریم شهری، انتقال بلاعوض به والدین، همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال و اعطای وکالت به آن‌ها از جمله مواردی است که مشمول مالیات بر عایدی سرمایه نمی‌شود.

شش میلیون کاربر از خدمات مختلف و متعدد سامانه بام استفاده می کنند.

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: آزاد‌سازی سهام عدالت در مرداد ۹۹ شتاب‌زده و بدون کارشناسی لازم صورت گرفت و در حال‌حاضر نیز در صورت آزادی سهام به صورت مستقیم به دلیل افزایش عرضه‌ها به‌نظر می‌رسد بازار واکنش منفی نشان دهد.

دو سال پیش بود که انجمن صنایع لبنی کشور به وزارت صمت نامه ای ارسال کرد تا در صورت موافقت وزارت صمت و دولت قیمت لبنیات برای اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه تنها با سه درصد سود عرضه شود تا از این طرق کمک حال معیشتی برای این دسته از افراد جامعه برای تامین کالاهای لبنی به عنوان مهم ترین کالای اساسی خانوار صورت گیرد.

معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات ضمن اعلام خبر تبدیل ایران یکی از عمده‌ ترین واردکنندگان آفت‌کش خاطرنشان کرد: قطع این وابستگی مستلزم توجه به صنایع تولید نهاده های کنترل غیرشیمیایی در داخل کشور است.

این طرح علاوه بر آسیب‌هایی که به کسب و کارهای دیجیتال می‌زند نقطه کوری دارد که منجر به اختلال در تجارت می‌شود. سبک خرید مردم تغییر پیدا کرده و از شیوه سنتی رفتن به مرکز خریدها به شیوه خرید اینترنتی تغییر شکل داده از زمان شیوع کرونا این تغییر سبک سرعت پیدا کرده و بعید به نظر می‌رسد که پس از پایان کرونا به شکل اولیه خود بازگردد.

نقش کابینه حسن روحانی در تنش آبی کشور؛

همه مقصر هستند الا دولت!

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در روزهای پایانی عمر دولتش با سبک و سیاق همیشگی تقصیر ناکارآمدی‌ها و وضعیت کنونی کشور در تمام بخش‌ها را به گردن زمین و زمان می‌اندازد، الا کم‌کاری و اتخاذ تصمیمات اشتباه در دوره هشت ساله ریاست‌جمهوری اش.