یکی از بازیگران سینما و تلویزیون گفت: عید نوروز برای ما همیشه فصل شکوفایی تحول و سرزندگی است چون در این ایام جهان به سمت نو شدن و طراوت می رود و برای انسان لحظات خوب و خوشی را به ارمغان می‌آورد بنابراین باید قدر لحظات را بدانیم و از آنها لذت ببریم.

زهره الهیان در گفتگو با پرسون مطرح کرد؛

ضعف‌های دولت روحانی در دیپلماسی سیاسی و اقتصادی

اگر مروری بر کارنامه دولت آقای روحانی داشته باشیم می‌بینیم که متأسفانه بعضاً عزت ملت ایران و پیگیری و دفاع قاطعانه از حقوق ملت ایران انجام نشده و گاهاً موضع جمهوری اسلامی ایران در محافل بین‌المللی آنچه که مد نظر حضرت امام است یعنی پرهیز از تحقیر ملت ایران و دفاع از حقوق حقه ملت ایران، نبود. به همان نسبت که در دیپلماسی سیاسی ضعیف عمل کردیم در دیپلماسی اقتصادی نیز توفیقات جدی حاصل نشد که این ناشی از عدم رفع تحریم‌ها، عدم اعتماد سرمایه‌گذار خارجی به ثبات شرایط اقتصادی و امتناع از سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کلان کشور بود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با پرسون:

شروع واکسیناسیون ملی از خردادماه/ کیفیت را فدای زمان نمی‌کنیم

واکسیناسیون ملی از اواخر اردیبهشت و اوایل خردادماه آغاز خواهد شد. خط‌های تولید، انجام آزمایش‌های بالینی، دریافت مجوزات و ... همگی پروسه‌های زمان‌بری هستند و این‌گونه نیست که اگر زمان را کم‌تر کنیم محصول بهتری داشته باشیم و می‌توانیم خدمات بهتر را به جامعه ارائه دهیم بلکه باید پروسه‌های مورد نیاز به طور کامل طی شود.
بسیاری معتقدند که دولت زودتر از اینها می توانست با کمک بخش خصوصی، واردات بیشتر و موفق تر واکسن کرونا را داشته و جان هموطنان را در انتظار واکسن خارجی یا ایرانی، ارزان نمی شمرد.

کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت وگو با پرسون:

بایدن متهم ردیف اول جنگ ائتلاف ضد یمن

شروع جنگ ائتلاف ضد یمن بر علیه ملت یمن توسط آمریکایی‌ها پشتیبانی شد و در آن زمان بایدن معاون اول بود بنابراین بایدن جز متهمین اصلی این پرونده محسوب می‌شود. در شرایط کنونی نیز که بایدن رئیس جمهور آمریکا شده است هنوز طرح دقیق و قابل اعتمادی از جانب دولت جدید آمریکا برای غرب آسیا و منازعاتی که در این منطقه ایجاد کرده، ارائه نشده است و به نظر می‌رسد بایدن همان مسیر ترامپ را در پیش می گیرد.

رحیم زارع در گفت‌وگو با پرسون:

نقطه قوت مجلس شورای اسلامی هماهنگی است

مجلس شورای اسلامی فعلی یک نقطه قوت دارد و آن هم هماهنگی مجلس است. در ادبیات مدیریتی می‌گوییم اصل هماهنگی جان یک سازمان است. خوشبختانه این هماهنگی مجلس روز به روز در تصمیم گیری‌ها، مصوبات و نشست‌ها رو به ارتقا و ترقی است.

اختصاصی پرسون/ اتفاقی جدید در گردشگری پایتخت؛

تهران دیدنی‌تر می‌شود / بازگشایی "درب" قدیمی کاخ گلستان

بازگشایی "درب" شرقی کاخ گلستان با افتتاح "درب" عمارت باب عالی طی ماه آینده به وقوع می‌پیوندد، این بازگشایی پس از سالها بسته بودن "درب" عمارت باب عالی؛ برای حوزه گردشگری پایتخت و مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان بسیار حائز اهمیت است.
تورم افسار گسیخته و افزایش قیمت ارز به دلیل تحریم ها و بی مدیریتی مسئولان باعث شده تا واحد پولی کشورمان ارزش واقعی خود را از دست بدهد و به نوعی پول ایران در بین کشورهای دیگر در پایین ترین رنکینگ جهانی قرار گیرد.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در گفت‌و‌گو با پرسون؛

مشکلات اقتصادی کشور در سال 1400 تشدید می‌شود (بخش دوم)

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران بیان کرد: موانع سر راه تولید و صنایع از دوران احمدی نژاد آغاز و در دوره ریاست جمهوری روحانی تشدید شده است. سیاسی کاری و جنگ سیاسی با مسائل اقتصادی در کشور مشهود است.

حسین رضا زاده وزنه بردار پیشکسوت کشورمان در گفت و گو با پرسون؛

می‌توان به کسب مدال خوشبین بود/ خطر برای حذف وزنه برداری از المپیک زیاد است

پیشکسوت وزنه برداری گفت: خوشبختانه بازیکن های خوبی داریم و جوانانمان خوب هستند ولی باید یک برنامه ریزی درستی شود تا این وزنه برداران بتوانند جا پای پیشکسوتان موفق این رشته بگذارند.

کارشناس مسائل اقتصادی در گفت وگو با پرسون مطرح کرد؛

نظارت عمومی راه مبارزه با فساد در خصوصی‌سازی

یکی از راه‌کارهای مبارزه با فساد در خصوصی سازی استفاده از نظارت عمومی است چرا که گاهی اوقات نظارت به صورت جزئی امکان‌پذیر نیست بنابراین باید تا حد امکان از ظرفیت نظارت عمومی بهره ببریم یعنی به جای برخورد با مفاسد زمینه بروز فساد را از بین ببریم و با ساختارهایی که منجر به بروز فساد می‌شوند مبارزه کنیم.
یک کارشناس اقتصادی گفت: آزادسازی دلارهای بلوکه‌شده ایران، اقدام مثبتی است؛ اما تاثیر چندانی در اقتصاد و روند کشورداری ما ندارد. این موضوع صرفا جنبه روانی دارد، تنش‌ها را از بین برده و کشورهای مختلف را آماده مراودات اقتصادی با ایران می‌کند.

بهشتی‌پور در گفت‌و‌گو با پرسون مطرح کرد؛

تحریم‌ها با اصلاحات اقتصادی بی‌اثر می‌شود (بخش دوم)

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: ایران باید با انجام اقدامات اصلاحی در حوزه بانکداری، مالیات و گمرک، تحریم‌ها را بی‌اثر کند. افزایش توان اقتصادی ایران، آمریکا را وادار به تجدیدنظر در سیاست‌های خود می‌کند.

زرگر در گفت‌و‌گو با پرسون پاسخ داد؛

راهکار خروج کشور از رکود چیست؟ / بخش دوم

یک کارشناس اقتصاد سیاسی بیان کرد: اولویت‌های دولت بعدی باید ایجاد اشتغال برای جوانان، تأمین نیازهای عمومی مردم و سرمایه‌گذاری در بخش تکنولوژی‌های جدید باشد.