مهمترین اخبار

رییس شورای هیات‌های مذهبی کردستان خبر داد:

برگزاری همایش «طلایه‌داران تبلیغ» ویژه روحانیون و ماموستایان

رییس شورای هیات‌های مذهبی کردستان گفت: به مناسبت دهه کرامت همایش طلایه‌داران تبلیغ ویژه روحانیون و ماموستایان اهل سنت استان کردستان در شهرستان‌های سنندج، سقز، مریوان و قروه برگزار خواهد شد.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان گفت: یک تانکر حامل سوخت بامداد شنبه در بلوار دکتر حسینی سنندج بر اثر برخورد با ۲ خودرو منفجر شد که در اثر این حادثه راننده آن جان خود را از دست داد.
امام جمعه سنندج گفت: باید با مشارکت خود در انتخابات اصلح‌ترین فرد را برای ریاست جمهوری انتخاب کنیم تا ان شاء الله شاهد از بین رفتن مشکلات اشتغال، تورم و اقتصادی در کشور و استان باشیم.
یادداشت/ استراتژی دفاعی ایران حراست از مرزهایش با بهره‌گیری از توان حداکثری موشک‌های بالستیک و کروز متنوع و سنگین خود بوده و این کشور بر اساس استراتژی واقع‌گرایی تدافعی هیچ‌گاه ابتدا به دشمنان خود حمله نخواهد کرد و تنها در صورت تجاوز طرف متخاصم مبادرت به عکس العمل می‌نماید.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: هر اقدامی که در کشور انجام می دهیم باید منفعتی برای جیب مردم داشته باشد و اگر قرار است اقداماتی در دولت انجام شود و نتیجه آن به فقر مردم ختم شود توفیقی حاصل نشده است.
خشکسالی بی‌سابقه در کشور و کردستان نه تنها باعث جیره‌بنده آب در سطح روستاها شده، بلکه زمینه خروج بخش اعظمی از دام‌های سبک و سنگین در این استان هم شده است.
امام جمعه موقت سنندج در گفت وگو با پرسون عنوان کرد:

تلاش گروهک‌های ضدانقلاب برای تحریم انتخابات در کردستان

امام جمعه موقت سنندج گفت: گروهک‌های ضدانقلاب و تروریستی در این ایام تبلیغات گسترده‌ای برای تحریم انتخابات در کردستان انجام می‌دهند، ولی تاکنون این تبلیغات توسط مردم این استان بی‌اثر مانده است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان گفت: کسی مخالف ایجاد شور انتخاباتی در کشور به ویژه کردستان نیست، ولی اولین و مهمترین مسئله برای همه ما سلامتی مردم است.
در اعتراض به علمی نشدن وعده های استانداری؛

رئیس هیات هندبال کردستان استعفا داد

در اعتراض به علمی نشدن وعده های استاندار کردستان، اکبر عربی، رئیس هیات هندبال این استان از سمت خود استعفا داد.
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج: براساس تبصره دو ماده 62 قانون انتخابات شوراهای اسلامی 20 مکان برای انجام تبلیغات انتخاباتی نامزدها در شهر سنندج مشخص شده است.
در نشست ائمه جمعه کامیاران و دهگلان مطرح شد؛

عدم مشارکت در انتخابات زمینه پس‌رفت کشور و نظام را فراهم می‌کند

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: مشارکت در انتخابات آینده کشور را رقم می‌زند و بالعکس عدم حضور در این همه‌پرسی زمینه پس‌رفت کشور و نظام را فراهم خواهد آورد.
امام جمعه شهرستان بیجار در گفت وگو با پرسون:

دشمن تمام تلاشش را خواهد داشت که مردم در انتخابشان اشتباه کنند

امام جمعه شهرستان بیجار گفت: دشمن تمام سعی و تلاشش را خواهد داشت که مردم در انتخابشان اشتباه کنند تا با این کار پیشاپیش جلوی زیان‌های احتمالی که متوجه‌اش می‌شود را بگیرد و عملا در رسانه‌های خود این مهم را دنبال می‌کند.
یادداشت میهمان؛

محیط زیست و مسئولیت ما

یادداشت/ خشکسالی‌ها نتیجه کمبود بارندگی است و دلیل عمده کمبود بارندگی، پدیده گرمایش زمین است. گرمایش زمین معلول فعالیت های غیرمتعارف انسانی و تولید گازهای گلخانه‌ای است همه این عوامل به صورت یک زنجیره به هم وابسته هستند.
یادداشت میهمان؛

پنج در برابر2

یادداشت/ به‌نظر می‌رسد 5 نفر از هفت کاندیدای موجود، به صورت جدی در انتخابات ورود نکرده و نقش کاندیدای پوششی را دارا هستند.
مدیر حوزه علمیه کامیاران در گفت وگو با پرسون:

توسعه همه‌جانبه انقلاب و نظام از دغدغه‌های دولت انقلاب در ایران است

مدیر حوزه علمیه کامیاران گفت: دولتی که به‌نام دولت انقلابی روی کار خواهد آمد باید دارای ویژگی‌های بارزی نسبت به دیگر دولتهای قبلی باشد. دولت انقلاب باید از نیروهای حزب اللهی و انقلابی شکل گرفته باشد و از سوی دیگر توسعه همه‌جانبه انقلاب و نظام از دغدغه‌های دیگر آن است.