مهمترین اخبار

رئیس اتحادیه بار فروشان میدان مرکزی میوه و تره بار از کاهش قیمت خیار در بازار خبر داد و گفت: با گرمای هوا و عرضه خیار از سایر نقاط پیش بینی می‌شود که طی هفته آینده خیار به کمتر از ۱۰ هزار تومان برسد.
‌سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران اعلام کرد: قیمت انواع سبزیجات و صیفی‌جات از جمله کدو، خیار رویال، گوجه فرنگی، کلم بروکلی و پیاز در میادین کاهش یافت.

ساداتی‌نژاد با اشاره به سفر رییس مجلس و هیات پارلمانی به روسیه مطرح کرد؛

توافق ایران و روسیه برای افزایش تجارت محصولات کشاورزی

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ضمن تاکید بر تعاملات و استقبال طرف روسی از مباحث مربوط به حوزه کشاورزی گفت: ایجاد بانک و بیمه مشترک، کشت فراسرزمینی، افزایش صادرات محصولات کشاورزی و ساخت مراکز پرتودهی از توافقات ایران و روسیه است.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اعلام کرد که فروش مرغ با قیمت بیش از ۲۷هزار تومان گرانفروشی است.
‎به دلیل شرایط اقلیمی در برخی از استان های ایران نخلستان های گوناگون خرما احداث شده و این شرایط اقلیمی باعث شده تا ایران در جایگاه دوم جهان در تولید خرما به عنوان یکی از مواد غذایی با ارزش تبدیل شود.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مساحت هشت هزار هکتاری گلخانه‌ها در ابتدای دولت تدبیر و امید، گفت: تا پایان این دولت، سطح زیر کشت گلخانه‌ها با افزایش سه برابری نسبت به سال ۹۲ به ۲۵ هزار هکتار خواهد رسید.
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی علت گرانی خیار را سرمازدگی جالیزهای خیار در جیرفت کرمان عنوان کرد و همچنین خبر داد که از دو هفته آینده تولید به روال عادی باز می گردد و قیمت ها نیز کاهش می یابد.

پدر داماد رئیس‌جمهور؛

سلطان موز نیستم

محمد حسین بهشتی: در حالی به من برچسب سلطان موز می‌زنند که در هفته در نهایت 5 تریلی واردات موز دارم که از هفته آینده دیگر ندارم.

معاون وزیر صمت:

مشکل تولید مرغ داریم

معاون وزیر صمت با بیان اینکه تولید مرغ ما در کشور به اندازه نیاز بازار نیست گفت: مشکل تولید مرغ در کشور داریم.
مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی گفت: گیاه پالونیا در مرحله ورود به کشور، تحقیق کافی بر روی آن انجام نشده است و دستگاه‌های ذی‌ربط به اجماع نظر نرسیده‌اند.
معاون وزیر صمت با اشاره به تامین مداوم تخم‌مرغ برای واحدهای بسته‌بندی جهت عرضه به بازار،گفت: عرضه مرغ گرم به نرخ مصوب نیز از امروز در شبکه توزیع منتخب آغاز می‌شود.