کرمانشاه

زمین لرزه‌ای به بزرگی چهار و یک دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) روز دوشنبه حوالی شهر قصرشیرین از توابع استان کرمانشاه را لرزاند.
مجموعه بیستون واقع در شهر بیستون کرمانشاه، تعداد زیادی آثار تاریخی نظیر مجسمه هرکول، پل بیستون، کاروانسرای شاه ‌عباسی، نقش‌برجسته مهرداد دوم، فرهاد تراش و غیره را در خود جای داده است و از همین رو از مناطق مهم باستان‌شناسی در ایران به حساب می‌آید. یکی از آثار این مجموعه، سنگ‌نوشته و نقش‌برجسته حجاری‌شده داریوش است که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. علاوه بر این، وجود غارهای متعدد در کوه بیستون از حضور انسان در این منطقه در دوران پارینه‌سنگی حکایت دارند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان پاوه اظهار داشت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات و سفرهای تفریحی از سوی مردم در شهرستان پاوه نادیده گرفته می‌شود و با توجه به قدرت سرایت بالا ویروس کرونا روزانه افراد بیشتری به این ویروس مبتلا می‌شوند.
مقاله «پیمان فلاحی» مدرس و فیلمساز انجمن سینمای جوان کرمانشاه با عنوان «دانش فیلمنامه­‌نویسی از رهگذر مطالعات عصب­‌شناسی؛ رویکردی نسبتا نوین برای مساله‌ه­ای قدیمی» جزو ۱۰ مقاله برتر جایزه پژوهش سال سینمای ایران شد.
فرمانده قرارگاه نجف‌اشرف سپاه با بیان این‌که احساس مسئولیت ملت بزرگ ما در تمام موضوعات دشمنان را در تمام صحنه‌ها به زانو درآورده است، گفت: تا زمانی که این روحیه در ملت وجود داشته باشد به طور قطع دشمنان زمین‌گیر هستند.
مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه، از بیمه شدن رایگان بیش از 31 هزار نفر از روستاییان و عشایر کم‌درآمد استان تاپایان سال خبر داد و گفت: در اجرای این طرح تفاوت جنسیتی خیلی مطرح نیست و مشمولین این طرح از طریق نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی معرفی می‌شوند.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف 23 دستگاه ماینر غیرمجاز به ارزش یک میلیارد ریال در یک کارگاه نجاری در کرمانشاه خبر داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه خبر داد:

22 روستای جوانرود آبرسانی می‌شوند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از آبرسانی به روستاهای بخش‌های مرکزی و کلاشی شهرستان جوانرود خبر داد و گفت: در حال حاضر برخی از این پروژه‌ها در حال اجرا و برخی دیگر نیز در مرحله مناقصه و تعیین پیمانکار قرار دارند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

تزریق دُز سوم واکسن کرونا آغاز شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، گفت: تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای کادر درمان دانشگاه آغاز شد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

پرستار بیمارستان فارابی به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از پرکشیدن مدافعی دیگر در کرمانشاه خبر داد و گفت: مهدی صالحی، پرستار بیمارستان فارابی کرمانشاه بر اثر ابتلا به کرونا به جمع دیگر شهدای مدافع سلامت استان پیوست.
دکتر ابراهیم شکیبا رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: با اشاره به برداشته شدن محدودیت سنی تزریق واکسن کرونا در استان واکسیناسیون شبانه نیز فعال شده است.
45 سال از کشف بزرگترین غار آبی آسیا توسط چند زمین شناس انگلیسی می گذرد. غاری زیبا و شگفت انگیز در دامنه کوه شاهو که محققان فرانسوی تخمین زده اند حدود 65 سال پیش متولد شده است.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با اهدای لوح سپاس از اقدامات بانک کشاورزی در کمک به روند بازسازی مناطق زلزله زده و پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان قدردانی کرد.