تهران

مهمترین اخبار

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بودجه 1400 شهرداری تهران توسط شورای قبلی مصوب و ابلاغ شده است، ادامه داد: با توجه به اعداد و ارقام این بودجه به‌زودی بررسی و اعمال تغییرات در بودجه 1400 شهرداری تهران توسط شهرداری و شورای شهر تهران در هفته‌های آتی آغاز خواهد شد.
فرزانه اسماعیل زاده

خانه قوام السلطنه و موزه آبگینه

چند قدم مانده به خیابان جمهوری در تهران، تکه ای از تاریخ در میانه یک باغ قاجاری، عمارتی منحصر به فرد، ارسی های چوبی و باغچه ای باصفا قرار دارد که سی سال محل سکونت و دفتر کار احمد قوام ملقب به قوام السلطنه، نخست وزیر اصلاح طلب ایران بوده و امروز نمایشگاهی است که تاریخ سفال و شیشه در ایران را روایت می کند.
استاندار تهران گفت: مراکز ۱۳۵ گانه واکسیناسیون در سطح استان از روز چهارشنبه به صورت دو شیفت فعالیت می‌کنند و نیروهای بسیج، هلال احمر و نیروهای مدیریت بحران شهرداری تهران به کمک کادر درمان می‌آیند.
معاون فنی و اجرایی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد از اجرای پروژه ارتقاء و تکمیل سیستم‌های حفاظت الکترونیکی و نظارت تصویری موزه‌ها، مخازن، معابر و محوطه سعدآباد خبر داد.

امام جمعه لواسانات با بیان اینکه نفوذ شدید و فساد بسیار مالکان ثروت و قدرت دلیل برافراشته شدن پرچم عدالت‌خواهی و مبارزه با فساد در لواسان بود، گفت: قانون ناکارآمد شهرداری و جهاد کشاورزی عامل بیشترین فساد در منطقه ما است. 

فرماندار شهرستان دماوند خبر داد؛

دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در رودهن افتتاح شد

فرماندار شهرستان دماوند از افتتاح دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در بخش رودهن شهرستان دماوند خبر داد و افزود: تاکنون بیش از ۵۱ هزار نفر در سطح شهرستان دماوند واکسن دریافت کرده اند.
عضو شورای شهر تهران ضمن انتقاد به وضع نظافت شهر تهران افزود: سامانه 137 در بسیاری از مناطق فعال نیست و از این موضوع انتقاد کرد.
عضو شورای شهر تهران گفت: رتبه تهران در میان کلانشهرها از سال 86 تا 96 ارتقاء یافت اما در 4 سال گذشته به شدت افت پیدا کرده است.
به بهانه روز جهانی مساجد؛

مسجدی با قدمت 110 سال در قلب تاریخی تهران

مسجد «صنیع‌الدیوان» که از مساجد قدیمی تهران است، با معماری اسلامی سبک دوره زند و قاجار، بخشی از هویت و اصالت رنگ‌باخته شهر تهران را به نمایش می‌گذارد.
بنا بر تصویب جلسه اضطراری هماهنگی در اعمال محدودیت‌های کرونایی ایام تعطیلات سراسری در لواسانات و رودبار قصران، از ورود تمامی خودروهایی که با هدف تفریح و امور غیرضرور به منطقه مراجعه کنند، جلوگیری خواهد شد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: در تهران ۳ میلیون و ۱۸۰ هزار نفر تا امروز واکسینه شده‌اند که ۷۱۵ هزار نفر آنها دوز اول و دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

در بیست و یکمین روز مرداد ماه؛

هوای قابل قبول تهران

هوای تهران امروز با شاخص ۸۳ واحد در وضعیت قابل قبول قرار دارد.