قانون مانع حضور شهربانو منصوریان در بازی‌های آسیایی ناگویا

با توجه به قوانین فدراسیون جهانی به نظر می‌رسد شهربانو منصوریان فرصت حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۶ ناگویا را نخواهد داشت.
تصویر قانون مانع حضور شهربانو منصوریان در بازی‌های آسیایی ناگویا

به گزارش سایت خبری پرسون، شهربانو منصوریان کاپیتان تیم ملی ووشو بانوان با توجه قوانین فدراسیون جهانی ووشو برای حضور در بازی‌های آسیایی 2026 ناگویا با یک مشکل بزرگ روبه‌رو شده و به احتمال زیاد فرصت حضور در چهارمین حضور خود در این رویداد را از دست خواهد داد.

طبق قوانین فدراسیون جهانی، فعالیت حرفه‌ای در بخش ساندا تا رسیدن به سن 40 سالگی مجاز است و همین موضوع تبدیل به سد بزرگی برای فعالیت کاپیتان تیم ملی ووشو بانوان خواهد بود.

شهربانو منصوریان متولد 8 بهمن ماه 1364 و تا زمان برگزاری بازی‌های آسیایی در شهریور ماه 1405 به سن 40 سالگی خواهد رسید و دیگر اجازه حضور در بازی‌های آسیایی ناگویا را نخواهد داشت. او حتی در حاشیه مسابقات اخیر با مسئولان فدراسیون جهانی نیز صحبت کرده، اما به نظر نمی‌رسد تغییری در قوانین داده شود.

منصوریان پیش از این سابقه حضور در سه دوره بازی‌های آسیایی در سال 2014، 2018 و 2022 را داشت و در دو دوره اخیر نیز موفق به کسب یک مدال نقره و یک برنز شده است. با توجه به خداحافظی الهه منصوریان در سال گذشته و شرایط شهربانو منصوریان به نظر می‌رسد تنها سهیلا منصوریان از میان خواهران منصوریان فرصت حضور در بازی‌های آسیایی را داشته باشد.

منبع: تسنیم

705524