حمایت فعالان حوزه زنان از سعید جلیلی

جمعی از فعالان حوزه زنان و خانواده با انتشار بیانیه‌ای از سعید جلیلی، کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حمایت کردند.

تصویر حمایت فعالان حوزه زنان از سعید جلیلی

به گزارش سایت خبری پرسون، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«باسمه‌تعالی

اگرچه در میانه انتخابات‌های مختلف و در هجوم مسائل مرتبط با حوزه‌های اقتصادی، سیاست داخلی، سیاست خارجی و... حوزه زن و خانواده ممکن است کم‌اهمیت جلوه ‌کند، اما به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب، مساله زنان و خانواده از مسایل درجه یک کشور است و تجربه نشان داده رویکرد هر جریان سیاسی در این عرصه مهم و حیاتی زندگی جامعه، زنان و در ادامه خانواده ایرانی را درگیر خواهد کرد. جریان‌های سیاسی حاملان نگاه‌ها و رویکردهای خاص خود در حوزه زن و خانواده هستند و برخی از این رویکردها سم مهلکی برای حیات جامعه زنان به طور اخص و جامعه در نگاه کلان است و برخی دیگر امیدبخش تحقق آموزه‌های اسلام و آرمان‌های امامین انقلاب. با همین نگاه بود که ما فعالین حوزه زنان و خانواده در دوره نخست انتخابات ریاست جمهوری با بررسی عملکرد و برنامه‌های نامزدهای محترم در موضوع زنان و خانواده، برنامه ها و اقدامات نامزدهای جبهه انقلاب را به رویکرد الگوی سوم زن نزدیک‌تر دیدیم. اکنون و در مقطع دوره دوم انتخابات، بار دیگر دغدغه بازگشت به شعارهای سیاست‌زده جریان موسوم به اصلاحات نگرانی‌های بسیاری برای ما ایجاد کرده است.

لذا بار دیگر و در انتخاب میان سویه‌های اصلاح‌طلبی و انقلابی، با توجه به پیامدهای ساری و جاری‌شدن رویکرد غرب‌گرایی در حوزه زنان و خانواده که پیش از این در سال‌های دولت‌های هفتم، هشتم، یازدهم و دوازدهم خود را نشان داد و فاصله جدی آن با فرهنگ و بافتار جامعه و خانواده ایرانی محسوس و مشهود بود، حمایت قاطع خود را از جناب آقای دکتر سعید جلیلی اعلام می کنیم. امید است دولت چهاردهم با اتخاذ رویکرد تحقق الگوی سوم زن، بتواند راهبر ارتقاء وضعیت زنان و اعتلای نهاد خانواده باشد. ان‌شالله»

منبع: ایسنا

705312