استاندار قزوین:

مدیریت مصرف انرژی به استان ها سپرده شود

باید مدیریت مصرف انرژی به استان سپرده شود چراکه مدیریت برق در فصل گرم سال در استان های گرمسیر با استان های معتدل تر تفاوت دارد و استان قزوین می تواند این موضوع را به خوبی مدیریت کند.
تصویر مدیریت مصرف انرژی به استان ها سپرده شود

به گزارش سایت خبری پرسون، از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز سه شنبه در نشست هم اندیشی وزیر صمت با تشکل های صنعتی استان قزوین اظهار داشت: استان قزوین در حوزه ماموریتی وزارت صمت استان پر ظرفیتی است و با نگاه ویژه به این استان می توان موفقیت های زیادی را به دست آورد.

وی افزود: مصرف برق یکی از چالش های جدی صنایع استان است، البته این چالش در سطح کشور مطرح است ولی میزان آسیب استان قزوین از این حوزه قابل توجه تر است.
اعلایی گفت: همان طور که در جلسات استانداران با هیئت دولت مطرح کرده ایم و در این نشست هم می گوییم که باید مدیریت مصرف انرژی به استان سپرده شود چراکه مدیریت برق در فصل گرم سال در استان های گرمسیر با استان های معتدل تر تفاوت دارد و استان قزوین می تواند این موضوع را به خوبی مدیریت کند.
استاندار قزوین اضافه کرد: مصرف برق مسکونی برق در شب با مصرف برق روز در استان قزوین برابر شده است و این در حالی است که قزوین در شب هوای خنک و معتدلی دارد و مصرف برق مدیریت نمی شود، موضوعی که منجر به خلل در تولید واحدهای تولیدی شده است.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه در سال مشارکت مردم در اقتصاد انتظار از مردم این است که در مدیریت مصرف انرژی مشارکت بیشتری داشته باشند، اظهار داشت: نسخه واحد کشور در مدیریت مصرف برق به استان هایی مانند قزوین که صنعتی تر است ضربه می زند و با این طرح استان های پیشرو در تولید جریمه می شوند و به ضرر استان است.
وی با اشاره به موضوع ارز و با بیان اینکه با توجه به آغاز دوره جدید مجلس و استقرار تیم جدید اجرایی کشور در آینده ای نزدیک باید یک تصمیم ویژه گرفته شود، افزود: موضوع ارز یک موضوع اساسی است، علم اقتصاد نسبت به مقوله ارز پرداخت های عمیقی دارد و اتفاقا یکی از حساس ترین مباحث افتصادی در حوزه ارز است و قدرت برابری اقتصاد ها با یکدیگر را نشان می دهد.
اعلایی اضافه کرد: رفتار مدیریتی وزیر صمت معطوف به واقعی شدن و دانشی شدن اقتصاد است که این موضوع به جد قابل تقدیر است چرا که اگر این مسیر را نرویم با مشکل مواجه خواهیم شد.
وی افزود: اقدامات دولت سیزدهم در حوزه حمایت از تولید بسیار برجسته است و در این دولت بسیاری از اتفاقات مثبت اقتصادی براساس گزارش های داخلی و بین المللی رقم خورده است، اقتصادی که داشت از کنترل خارج می شد به شاخص های مثبت رسیده است و این مهم با اخلاص و مدیریت پیش رفته است.
استاندار قزوین اظهار داشت: استان نقش آفرینی خود را در مثبت شدن آمارهای اقتصادی به درستی انجام داده است و آمارهایی مانند کمترین نرخ بیکاری کشور و رتبه نخست توسعه اقتصاد دانش بنیان نشان دهنده پویایی و عملکرد مثبت اقتصادی استان است.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتخابات ریاست جمهوری یکی از مهم ترین انتخابات های کشور است و مردم باید با احساس تکلیف و وظیفه سرنوشت خود و دیگران را به درستی رقم بزنند.

682204