با جرائم احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری برخورد می شود

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران گفت: دادسراهای تخصصی تهران با همکاری پلیس فتا ضمن رصد فضای مجازی با جرایم احتمالی انتخابات ریاست جمهوری برخورد می‌کنند.
تصویر با جرائم احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری برخورد می شود

به گزارش سایت خبری پرسون، ابولفضل نیکوکار افزود: به منظور توجیه و ارشاد و انذار تشکل‌ها، احزاب، گروه‌ها، ستادهای انتخاباتی، اشخاص حقیقی و حقوقی با هدف بازدارندگی و پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی از پنجم خرداد ماه سال جاری، طی دستور رئیس کل دادگستری استان تهران، ستادهای پیشگیری از جرایم انتخاباتی ریاست جمهوری در شهرستان‌های استان تهران تشکیل و فعال است.

وی در ادامه بیان کرد: از جمله وظایف این ستاد پایش و رصد مداوم و مستمر اقدامات و فعالیت‌های انتخاباتی و هماهنگی بین دستگاه‌ها و نهادهای عضو ستاد و تبیین و تعیین برنامه‌های پیشگیرانه و تعامل مداوم با هیأت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات و ارشاد و راهبری ستادهای شهرستان‌ها است.

نیکوکار اظهار کرد: مطابق ماده ۳۸ قانون انتخابات ریاست جمهوری به کلیه واحدهای قضائی ابلاغ شده است که در هیأت‌های اجرایی انتخابات حضور فعال داشته و همچنین به استناد ماده ۳۴ قانون انتخابات ریاست جمهوری شعب رسیدگی کننده به جرایم انتخاباتی در واحدهای قضائی استان تهران مشخص و آماده رسیدگی هستند.

وی تصریح کرد: دادسراهای تخصصی تهران با همکاری پلیس فتا ضمن رصد فضای مجازی با جرایم احتمالی انتخابات ریاست جمهوری برخورد می‌کنند.

منبع: مهر

681722