دیده‌بان حقوق بشر مجدد خواستار تحریم رژیم صهیونیستی شد

یک سازمان برجسته حقوق بشری با اعلام اینکه اسرائیل بدون هشدار قبلی امدادگران و کاروان‌های آنها را در غزه هدف قرار می‌دهد و از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی استفاده می‌کند خواستار تحریم این رژیم و توقف ارسال سلاح برای آن شد.
تصویر دیده‌بان حقوق بشر مجدد خواستار تحریم رژیم صهیونیستی شد

به گزارش سایت خبری پرسون، سازمان دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد: اسرائیل از 7 اکتبر 2023 تاکنون حداقل 8 حمله به کاروان‌ها و مقرهای امدادگران در غزه انجام داده است.

دیده بان حقوق بشر تاکید کرد: مقامات اسرائیلی قبل از شروع حملات به هیچ سازمان امدادی هشدار قبلی ندادند. مقامات اسرائیلی از گرسنگی به عنوان ابزاری برای جنگ در غزه استفاده می‌کنند.

این سازمان حقوق بشری با اشاره به بحران گرسنگی و قحطی در نوار غزه گزارش داد: مقامات اسرائیلی عامدانه از ورود آب و غذا و سوخت و کمک‌های بشردوستانه به غزه جلوگیری می‌کنند. اسرائیل باید نتایج تحقیقات درباره حملاتی که منجر به کشته یا زخمی شدن امدادگران یا غیرنظامیان شده است را اعلام کند.

سازمان مذکور خواستار جلوگیری از ارسال سلاح برای رژیم صهیونیستی شده و تاکید کرد: کمک‌های نظامی و فروش تسلیحات به اسرائیل باید تا زمانی که نیروهای اسرائیلی قوانین جنگ را نقض می‌کنند متوقف گردد.

این سازمان همچنین خواستار تحریم اشغالگران شده و اعلام کرد: متحدان اسرائیل باید از نفوذ خود از جمله از روش تحریم‌ها برای تحت فشار قرار دادن اسرائیل جهت توقف جنایات شنیع آن استفاده کنند.

چند هفته قبل هم این سازمان حقوق بشری با درخواست برای تحریم رژیم صهیونیستی در سطوح مختلف اعلام کرده بود: از زمانی که اسرائیل شروع به استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی کرده، کودکان غزه به دلیل عوارض ناشی از گرسنگی و قحطی در حال از دست دادن جان خود هستند.

در بیانیه این سازمان حقوق بشری آمده است که مادران باردار و شیرده در غزه نیز از سوء تغذیه شدید و کم‌آبی رنج می‌برند و بیمارستان‌های غزه قادر به ارائه خدمات به آنها نیستند. همه کشورهای مربوطه باید تحریم‌های هدفمندی را علیه اسرائیل اعمال و انتقال سلاح برای اسرائیل را تعلیق کنند تا کابینه این رژیم برای تضمین ورود کمک‌ها به غزه تحت فشار قرار بگیرد.

منبع: تسنیم

668693