واکنش روسیه به اقدام نماینده اسرائیل در پاره کردن منشور سازمان ملل

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین اتریش، اقدام نماینده اسرائیل در سازمان ملل به خرد کردن منشور این نهاد را به سیرک تشبیه کرد.
تصویر واکنش روسیه به اقدام نماینده اسرائیل در پاره کردن منشور سازمان ملل

به گزارش سایت خبری پرسون، میخائیل اولیانوف امروز شنبه در پیامی در ایکس نوشت «جای تعجب نیست که در دنیای پرتلاطم امروز شاهد متدهای "دیپلماتیک" جدید هستیم. تفاوت بین دیپلماسی و سیرک در برخی موارد در حال کاهش است».

گیلعاد اردان نماینده رژیم اسرائیل در سازمان ملل متحد شب گذشته در واکنش به تصمیم اکثریت برای اعطای حقوق بیشتر سازمان ملل به کشور فلسطین، منشور سازمان ملل را مقابل دیگاه همه در نشست مجمع عمومی به دستگاه خردکن انداخت.

مجمع عمومی سازمان ملل دیشب با ۱۴۳ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۲۵ رأی ممتنع به عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل رأی موافق داد.

این رأی در حکم یک نظرسنجی جهانی از کشورها برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین یک ماه بعد از آن است که آمریکا در شورای امنیت قطعنامه‌ای با همین موضوع را وتو کرد.

این مصوبه اکنون به شورای امنیت توصیه می‌کند مسئله را «با نگاهی مساعد» بررسی کند.

منبع: فارس

668365

نظرات شما ( 1 نظر )

علی از تهران |
شنبه 22 اردیبهشت 140320:50
این کار غیر اخلاقی اگر درست مدیریت شود در اینده برای اسرائیل گران تمام میشود چون او با برنامه ریزی قبلی این کار را انجام داده است چون او دستگاه خرد کن کاغذ را با خود اورده بود