تأکید استاندار اصفهان بر تنظیم بازر استان با بهره‌گیری از روش ها و فناوری های جدید

استاندار اصفهان گفت: استفاده از روش‌های جدید و فناوری روز برای تنظیم بازار ضروری است و نظارت باید شامل تمام زنجیره از تولید تا مصرف باشد و نظارت تنها بر حلقه پایانی کافی نیست.
تصویر تأکید استاندار اصفهان بر تنظیم بازر استان با بهره‌گیری از روش ها و فناوری های جدید

به گزارش سایت خبری پرسون، از اصفهان: دکتر سیدرضا مرتضوی روز پنجشنبه در نشست تنظیم بازار استان اصفهان در استانداری اصفهان تصریح کرد: دولت سیزدهم در حوزه تولید و بازار با حمایت از تولید کنندگان بدنبال رونق و جهش تولید است و با تنظیم بازار بدنبال مهار تورم و حمایت از مردم بویژه اقشار کم درآمد جامعه است.

وی ادامه داد: استان اصفهان با بیش از یک هزار و ۳۰۰ مرغداری از ظرفیت خوبی در زمینه تولید مرغ و تخم مرغ برخوردار است و در عین حال مزیت صادراتی استان برای صادرات مرغ و تخم مرغ می تواند به کمک این صنعت در استان بیاید.

دکتر مرتضوی تصریح کرد: در صورتی که انجمن مرغداران و مرغداری های استان تولید میزان مرغ مورد نیاز استان را تضمین کنند، استانداری اصفهان با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی آمادگی تخصیص مازاد تولید مرغداران استان برای مصرف در سایر استان‌های کشور و تسهیل برای دریافت مجوز صادرات و کمک برای ثبت ال.سی برای مرغداران استان را دارد.

وی اظهار داشت: باید از مزیت صاداراتی استان اصفهان استفاده کرد و تولید کنندگان در این زمینه بتوانند برندسازی کنند، مشروط بر آنکه بازار داخلی استان رها نشود و این بازار را در اختیار محصولات وارداتی از سایر استان ها قرار ندهند.

استاندار اصفهان تاکید کرد:ما به دنبال بهره‌گیری از تمام توانمندی‌های موجود استان در حوزه صنعت و به ویژه کشاورزی هستیم و برای این امر باید ساختارهای کسب داده های آماری از بخش تولید، اصلاح شود و به عنوان نمونه باید اطلاع دقیقی از تعداد دفعات جوجه ریزی و میزان دقیق تولید از تمامی واحدهای مرغداری داشته باشیم و استناد تنها به داده های سامانه رهتاب در این زمینه کافی نیست.

وی با اشاره الزام توزیع شکر مصرفی خانوارها بصورت بسته بندی در مراکز توزیع گفت: این روش عرضه خارج از شبکه را محدود می‌کند و نظارت را دقیق‌تر را میسر می‌کند.

منبع: استانداری

668235