رازهای بسیار جالب و خواندنی از جیمی جامپ

در مسابقات فوتبال یا برخی از مسابقات زنده تلویزیونی افرادی به میدان مسابقه می‌آیند و در برگزاری مسابقات وقفه و خلل ایجاد می‌کنند که به آن‌ها جیمی جامپ گفته می‌شود.
تصویر رازهای بسیار جالب و خواندنی از جیمی جامپ

به گزارش سایت خبری پرسون، اگر اهل تماشای مسابقات ورزشی باشید، احتمالا افرادی را دیده اید که با آمدن به میادین ورزشی در خلال مسابقه وقفه ایجاد می‌کنند، به این افراد جیمی جامپ می‌گویند.

جیمی جامپ در واقع خراب کاری جلب توجه کننده است که نه تنها در برگزاری مسابقات ورزشی خلل ایجاد می‌کنند بلکه مسابقات اتومبیلرانی، کنسرت‌های معروف موسیقی را هم بی بهره نگذاشته اند. در ادامه این مطلب بیشتر با جیمی جامپ‌ها آشنا خواهید شد.

جیمی جامپ چیست ؟ + رازهای بسیار جالب و خواندنی (نمناک)

به چه کسی جیمی جامپ می‌گویند؟

جیمی جامپ (jimi jump) به کسی می‌گویند که در خلال انجام مسابقه‌های ورزشی وقفه ایجاد می‌کند و خود را با حرکات پرشی ناگهانی و سریع به میادین ورزشی حساس می‌رساند.

بنیان گذار جیمی جامپ و اولین جیمی جامپ دنیا

اولین بار فردی به نام یومه مارکت -ای- کوت اسپانیایی که متولد ۱۴ مارس ۱۹۷۶ در شهر سبادل منطقه کاتالونیای اسپانیا است، نام جیمی جامپ را برای خود برگزید، او عملیات پریدن داخل زمین مسابقه را «پرش» یا «جامپ» نام گذاری نموده است.

حضور جیمی جامپ در مسابقات اتومبیلرانی

جیمی جامپ نه تنها در میادین فوتبال بلکه در مسابقات اتومبیلرانی حضور یافت و مسابقات اتومبیلرانی در فرمول یک جایزه بزرگ اسپانیا ۲۰۰۴ در دور آمادگی، از میان تماشاچیان به سمت نقطه شروع مسابقه دوید.

جیمی جامپ چیست ؟ + رازهای بسیار جالب و خواندنی (نمناک)

حضور جیمی جامپ در جام ملت‌های اروپا

در ۴ ژوئیه ۲۰۰۴ در بازی فینال مسابقات جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۴ بین یونان و پرتغال، جیمی جامپ به داخل زمین دوید و به سمت لوئیز فیگو کاپیتان پرتغال یک پرچم بارسلونا پرتاب کرد. علت این رفتار جیمی جامپ این بود که فیگو در سال ۲۰۰۰ از باشگاه بارسلونا به رئال مادرید نقل مکان کرده بود و باعث خشم هواداران خود شده بود.

حضور جیمی جامپ در مراسم اهدای جام بازی‌های فینال فیفا

در مراسم اهدای جام بازی‌های فینال فیفا ۲۰۱۰ جیمی جامپ برای گذاشتن یک کلاه قرمز روی جام به درون زمین پرید. اما قبل از اینکه موفق به گذاشتن پرچم روی جام گردد توسط مسئولین امنیتی فیفا بازداشت شد و از میدان بازی خارج گردید.

جیمی جامپ چیست ؟ + رازهای بسیار جالب و خواندنی (نمناک)

جیمی جامپ ایران استرلیا

در بازی ایران استرالیا در زمانی که ایران با اختلاف دو گل باخته بود خودش را به تور دروازه ایران رساند و بازی را متوقف کرد.

حضور جیمی جامپ در مسابقات بزرگ آواز خوانی

جیمی جامپ مسابقات بزرگ آواز خوانی را نیز بی بهره نگذاشت و در مسابقات یوروویژن سال ۲۰۱۰ در نروژ هنگام اجرای هنرمند اسپانیایی به سمت سن رفت، اما سریع توسط مسئولین امنیتی دستگیر شد و به پایگاه پلیس منتقل شد جریمه‌ای به مبلغ ۱۵۰۰۰ کرون نروژ را پرداخت نمود.

جیمی جامپ چیست ؟ + رازهای بسیار جالب و خواندنی (نمناک)

حضور جیمی جامپ در برنامه تلویزیونی زنده

جیمی جامپ که به عنوان مهمان به یک برنامه تلویزیونی دعوت شده بود، بعد از مسابقه جام قهرمانان اروپا بین تیم‌های بارسلونا و پاناتینایکوس، ناگهان در برنامه در شبکه دو تلویزیون مجارستان دیده شد و کلاه سرخش را بر سر مجری برنامه گذاشت در حالی که نام بارسلونا را فریاد می‌زد.

جیمی جامپ ایرانی دیدار پرتغال و لهستان

فوتبالیست ایرانی ۲۲ ساله متولد سوئیس و بازیکن تیم اف سی بسا بیل سوئیس به نام شمشیر کریمی، جیمی جامپ ایرانی است که نیز در جریان دیدار پرتغال و لهستان در یورو ۲۰۱۶ در دقیقه ۱۱۰ برای در آغوش گرفتن رونالدو به زمین مسابقه دوید و موجب ایجاد وقفه در بازی شد. او پس از دستگیری به پرداخت ۵۰۰ یورو جریمه نقدی و ممنوعیت از بازگشت به فرانسه محکوم شد.

جیمی جامپ چیست ؟ + رازهای بسیار جالب و خواندنی (نمناک)

جیمی جامپ در بازی استقلال

در بازی استقلال مقابل ذوب آهن نیز جیمی جامپی به داخل زمین پرید و با سرعتی که داشت همه تماشاگران را شگفت زده کرده بود. این تماشاگر زیر لباسش شعار عجیب «من همانم، جوابم چه شد» را حک کرده بود. اما کسی متوجه منظورش نشد. لحظاتی از این بازی به خاطر او متوقف شد و تماشاگران حاضر در استادیوم حسابی به وجد آمدند.

حضور جیمی جامپ در لیگ بسکتبال NBA

نوجوانی آلمانی هنگام پرتاب پنالتی در دیدار تیم‌های میامی و دنور در لیگ بسکتبال NBA به داخل زمین پرید و باعث وقفه درمسابقه شد. وی پس از ورود به زمین توپ را برداشت و پرت کرد و سپس به میان تماشاگران فرار کرد. او توسط نیرو‌های امنیتی بازداشت شد.

منبع: نمناک

657763