مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس خبر داد:

آرامگاه حافظ پیشتاز بازدیدکنندگان مسافران نوروزی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس خبر داد: آرامگاه حافظ همچنان پیشتاز بازدید کنندکان گردشگران و مسافران نوروزی از اقصی نقاط کشوراست.
تصویر آرامگاه حافظ پیشتاز بازدیدکنندگان مسافران نوروزی

به گزارش سایت خبری پرسون از فارس؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: آمار بازدید های نوروزی از اماکن تحت پوشش این اداره کل در استان فارس به یک‌میلیون و 228 هزار و 446 نفر رسید.

محمد ثابت اقلیدی امروز یازدهم فروردین‌ماه ۱۴۰۳ اظهار داشت: آمارهای ارائه‌شده این بازدیدها از 24 اسفندماه سال گذشته تا دیروز دهم فروردین‌ماه و از تمامی اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: در مدت یادشده مجموعه فرهنگی تاریخی حافظ با 371 هزار و 413 نفر بازدیدکننده در صدر آمار بازدیدها قرار دارد و پس‌ از آن مجموعه جهانی تخت جمشید با 282 هزار و 544 نفر و مجموعه فرهنگی سعدی با 202 هزار و 936 نفر در رتبه‌های بعدی بازدیدهای مسافران نوروزی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته بازدید مسافران نوروزی از مجموعه جهانی تحت جمشید با 24 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است گفت: در روز گذشته بیش از 24 هزار و 133 نفر از مجموعه فرهنگی حافظ و 26 هزار و 888 نفر از مجموعه جهانی تخت جمشید و 13 هزار و 864 نفر از مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدی دیدن کردند.

ثابت اقلیدی تأکید کرد: آمار ارائه‌ شده تنها متعلق به اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش این اداره کل شامل
مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی حافظ، سعدی، ارگ کریم‌خانی، موزه‌های پارس، سنگ هفت‌تنان و حمام وکیل در شیراز، مجموعه جهانی تخت جمشید و موزه تخت جمشید، نقوش رستم و رجب در شهرستان مرودشت، مجموعه جهانی پاسارگاد، مجموعه جهانی شهر بیشاپور، موزه ساسانی بیشاپورو تنگ چوگان و موزه مردم‌شناسی شهرستان کازرون، کاخ ساسانی سروستان، آتشکده و قلعه دختر فیروزآباد همچنین موزه خط و کتابت نی‌ریز است.

624821