اجرای طرح کارگاه‌گردی نوروزی صنایع دستی در قزوین

حصاری، معاون صنایع دستی و هنرهای‌سنتی قزوین گفت: در قالب طرح کارگاه‌گردی، علاقه‌مندان به حوزه صنایع‌دستی می‌توانند از کارگاه‌های صنایع‌دستی مستقر در بنا‌های تاریخی قزوین بازدید و با نحوه تولید محصولات از نزدیک آشنا شوند.
تصویر اجرای طرح کارگاه‌گردی نوروزی صنایع دستی در قزوین

به گزارش سایت خبری پرسون، از قزوین؛ معاون صنایع دستی و هنرهای‌سنتی قزوین گفت: طرح کارگاه‌گردی صنایع‌دستی با هدف معرفی تولیدات صنعتگران و تولیدکنندگان فعال و مستقر در بنا‌های تاریخی در ایام نوروز برگزار می‌شود.

حصاری گفت: در قالب طرح کارگاه‌گردی، علاقه‌مندان به حوزه صنایع‌دستی می‌توانند از کارگاه‌های صنایع‌دستی مستقر در بنا‌های تاریخی قزوین بازدید و با نحوه تولید محصولات از نزدیک آشنا شوند.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی قزوین افزود: کارگاه فعال خراطی و گره چینی چوب در بنای تاریخی آب‌انبار مسجد جامع، کارگاه گلیم‌بافی در محوطه عمارت چهلستون، کارگاه زره‌بافی، چهل‌تکه دوزی و عروسک‌های محلی روستای الولک در بنای تاریخی حمدالله مستوفی، کارگاه سفال و سرامیک و زیورآلات سنتی در سردر عالی‌قاپو و کارگاه سفال و سرامیک سقاخانه حکیم در ایام نورز میزبان علاقمندان هستند.

وی گفت: همچنین گردشگران می‌توانند از کارگاه‌های فعال تذهیب و نگارگری، سفال و سرامیک و تراش شیشه در خانه صنایع‌دستی قزوین واقع در خانه تاریخی رئوفی بازدید نمایند.

حصاری گفت: کارگاه‌های فعال واقع در بازارچه دائمی صنایع‌دستی عمارت داعی و بازارچه صنایع‌دستی سعدالسلطنه نیز میزبان گردشگران هستند.

معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی قزوین با بیان اینکه گردشگران تا تاریخ ۱۲ فروردین از ساعت ۹ الی ۱۸ می‌توانند از کارگاه‌ها بازدید نمایند، گفت: مسافران نوروزی امکان خرید تولیدات صنایع‌دستی را نیز در بازدید‌های کارگاهی خواهند داشت که این ظرفیت می‌تواند به رونق کارگاه‌ها منجر شود.

منبع: پُرسون

624715