سقوط محبوبیت جمهوری‌خواهان ورق شانس ترامپ را بر می‌گرداند؟

گالوپ می‌گوید تعداد کسانی که جمهوری‌خواه معرفی می‌شوند از سال 2020 دو درصد کاهش یافته است.
تصویر سقوط محبوبیت جمهوری‌خواهان ورق شانس ترامپ را بر می‌گرداند؟

به گزارش سایت خبری پرسون، تعداد افرادی که خود را جمهوری‌خواه معرفی می‌کنند از آخرین انتخابات ریاست‌جمهوری اندکی کاهش یافته است.

شرکت نظرسنجی گالوپ، که وابستگی‌های حزبی را به صورت ماهانه دنبال می‌کند، می‌گوید تعداد کسانی که جمهوری‌خواه معرفی می‌شوند از سال 2020 دو درصد کاهش یافته است. در فوریه 2020، 30 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گالوپ گفتند که جمهوری‌خواه هستند، در حالی که 29 درصد خود را دموکرات می‌دانستند.

به گزارش نیوزویک، در فوریه 2024، زمانی که آخرین داده‌ها در دسترس است، 28 درصد می‌گویند که جمهوری‌خواه هستند، در حالی که 30 درصد می‌گویند دموکرات هستند. این آمار نشان می‌دهد پایگاه جمهوری‌خواهان در حال ضعیف شدن است.

پس از اینکه ترامپ و بایدن هر دو آرای اولیه کافی را به دست آوردند، یک رقابت مجدد بین رئیس جمهور فعلی دموکرات و رئیس جمهور سابق جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر برگزار خواهد شد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که انتخابات نزدیک خواهد بود و وابستگی به حزب یکی از شاخص‌های عملکرد بایدن و ترامپ در هنگام رفتن رأی‌دهندگان پای صندوق است.

تاد لندمن، استاد علوم سیاسی در دانشکده سیاست و روابط بین‌الملل در دانشگاه ناتینگهام در بریتانیا، به نیوزویک گفت که هم جمهوری‌خواهان و هم دموکرات‌ها در چند سال گذشته آرای خود را به مستقل‌ها از دست داده‌اند.

لندمن گفت: «در 20 سال گذشته با افزایش قابل توجهی در تعداد افراد مستقل، در مجموع وابستگی به حزب کاهش یافته است. وابستگی حزبی برای دموکرات‌ها به طور متوسط ​​کمی بالاتر از جمهوری‌خواهان است.»

او افزود: «بنابراین خطرات برای هر دو حزب در آستانه انتخابات نوامبر بالا است و هر دو حزب باید از مستقل‌ها برای اطمینان از پیروزی استفاده کنند. کمپین بایدن تا کنون به دنبال دستیابی به این مستقل‌ها بوده است، در حالی که به نظر می‌رسد کمپین ترامپ به دنبال این بوده است که به پایگاه مستحکم حامیان خود نزدیک شود. استراتژی که ممکن است از نظر ریاضی استراتژی اشتباهی برای پیروزی در انتخابات باشد.»

در همین حال، مارک شاناهان، دانشیار سیاست در دانشگاه سوری در بریتانیا، به نیوزویک گفت که ترامپ مردم را از سیاست حزبی منصرف کرده است.

شاناهان گفت: «ترامپ از آغاز اولین مبارزه انتخاباتی‌اش در سال 2015، زمانی که از پله‌های برقی در برج ترامپ پایین آمد، به طرز شگفت‌انگیزی در تسلط بر حزب جمهوری‌خواه موفق بوده است، به ویژه اینکه اخیراً کمیته ملی جمهوری‌خواهان را بخشی از تجارت خانوادگی کرده است.»

او افزود: «پایگاه ماگای او همچنان بزرگ و بی چون و چرا باقی مانده است و 30 تا 35 درصد آرا را در ماه نوامبر برای او تضمین می‌کند. اما تاثیر ترامپ بر سیاست برای بسیاری از میلیون‌ها آمریکایی دلسرد کننده بوده است و احزاب سنتی از دهه‌های گذشته ضعیف‌تر به نظر می‌رسند.»

به گفته شاناهان: «در حالی که حزب جمهوری خواه ترامپ یک هسته بسیار قوی دارد، اما این حزب جمهوری خواهان سنتی جریان اصلی دوران قبل از تی پارتی نیستند. این حزب اکنون به سمت ذینفعان ثروتمند سیاست‌های اقتصادی او و همچنین کسانی که خود را برای دهه‌ها خارج از سیاست دیده‌اند متمایل است. این یک اتحاد سست و عجیب است که بخش عمده‌ای از مرکز آمریکا را از دست داده است.»

او افزود: «در حالی که بایدن به دنبال به دست آوردن آرای این بخش است، دموکرات‌ها چیزی برای افتخار کردن ندارند. نمایش نسبتاً ضعیف آن‌ها اخیراً به سختی تعداد افرادی را که خود را دمکرات می‌دانند افزایش داده است. در حالی که در حال حاضر جمهوری‌خواهان سرسخت کمتری در صحنه حضور دارند، هیچ تضمینی وجود ندارد که تمام این آرا آبی رنگ شوند. بسیاری از افراد راست‌گرا به هر حال با اکراه به حزب جمهوری‌خواه رأی می‌دهند. بسیاری دیگر ممکن است تصمیم بگیرند که از فرصت نوامبر برای ایفای نقش خود در روند دموکراتیک استفاده کنند.»

در همین حال، تغییراتی در کمیته ملی جمهوری‌خواهان، نهاد حاکم بر حزب، در تلاش برای کسب حمایت بیشتر در آستانه انتخابات نوامبر، در حال رخ دادن است.

لارا ترامپ هفته گذشته پس از انتخاب به عنوان رئیس مشترک کمیته گفت: «هر کاری که در این کمیته انجام می‌دهم یک محور دارد؛ انتخاب مجدد دونالد ترامپ، تغییر مجلس سنا و گسترش مجلس نمایندگان در نوامبر.»

لارا ترامپ همچنین در مصاحبه روز چهارشنبه با نیوز مکس برنامه‌های خود را برای تضمین کمک‌های بیشتر به آر‌ان‌سی تشریح کرد. او گفت: «من فکر می‌کنم که تغییر رهبری در آران‌سی واقعاً الهام بخش بسیاری از مردم شده است. آخر هفته گذشته، ما بهترین آخر هفته جمع‌آوری کمک‌های مالی خود را از سال 2020 داشته‌ایم.»

منبع: اکوایران

614448