خبر خوش سرلشکر موسوی درباره ساخت مسکن برای نیروهای ارتش

سرلشکر موسوی در جلسه شورای عالی مسکن ویژه نیروهای مسلح، تأکید کرد: به دنبال آن هستیم که خود را به تکلیف ۱۵۰ هزار واحد مسکن ویزه کارکنان ارتش برسانیم.
تصویر خبر خوش سرلشکر موسوی درباره ساخت مسکن برای نیروهای ارتش

به گزارش سایت خبری پرسون، سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش امروز (شنبه، ۲۶ اسفند) در جلسه شورای عالی مسکن (ویژه نیروهای مسلح) که با حضور رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسؤولان و فرماندهان برگزار شد، گفت: در ابتدا از تشکیل این جلسه مهم که درباره مسکن بوده سپاسگزارم و امیدوارم برکت این جلسه شامل حال همه ملت ایران از جمله کارکنان نیروهای مسلح شود.

وی افزود: ما اکنون ۵۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن از مرحله پروانه تا مرحله نزدیک به تحویل داریم و نیز ۲۳ هزار و ۵۰۰ واحد هم در حال راه اندازی بوده که جمع این‌ها ۷۸ هزار واحد است که از این تعداد، اراضی ۶۴ هزار و ۴۰۰ واحد را ارتش تأمین کرده و اراضی ۱۳ هزار و ۶۰۰ واحد نیز وزارت راه و شهرسازی تامین کرده است.

فرمانده کل ارتش تأکید کرد: به دنبال آن هستیم که خودمان را به تکلیف ۱۵۰ هزار واحد برسانیم و در این خصوص درحال کار با وزارت راه و شهرسازی هستیم.

سرلشکر موسوی منابع مالی را مهمترین چالش برای ساخت مسکن دانست و گفت: واقعیت این است که کارکنان نه اورده آنچنانی دارند و نه توان بازپرداخت اقساط را دارند، البته ما در ارتش هرچه از دستمان برآمده انجام داده ایم و امیدواریم با همکاری دولت و بانک‌ها بتوانیم در پیشبرد کار موفق باشیم.

وی با بیان اینکه بانک‌ها نیز در حال کمک‌رسانی هستند، گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون، بانک سپه ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان منابع و تسهیلات و ۶۰۰ میلیارد هم LC در اختیار ما قرار داده است، بانک تجارت نیز ۶۰۰ میلیارد LC در اختیار گذاشته است.

فرمانده کل ارتش اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت بیشتر استفاده کنیم و هر کمکی که شما انجام دهید این کار بهتر از پیش رو به جلو خواهد رفت.

بحث صنعتی سازی را در دستور کار داریم

همچنین بنابر روایت مهر، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم واگذاری ۱۰ هزار واحد مسکونی نیروهای مسلح با حضور رئیس جمهور گفت: ساخت مسکن برای کارکنان نیروهای مسلح را در دستور کار داریم و تا بحال اقدامات خوبی در این خصوص انجام شده است.

وی صنعتی سازی را یکی از اولویت‌های نیروهای مسلح دانست و گفت: با همکاری وزارت دفاع بحث صنعتی سازی را در دستور کار داریم تا بتوانیم در بحث ساخت مسکن سرعت بیشتری داشته باشیم.

منبع: فارس

614253