صادق محصولی:

جبهه پایداری تضعیف دولت را تضعیف نظام می‌داند

دبیرکل جبهه پایداری گفت: مردم‌سالاری دینی در ایران امری واقعی است و انتخابات دموکراتیک و آزاد در ایران محصول جمهوری اسلامی است.
تصویر جبهه پایداری تضعیف دولت را تضعیف نظام می‌داند

به گزارش سایت خبری پرسون، نشست خبری «صادق محصولی» دبیرکل جبهه پایداری ظهر امروز (چهارشنبه 9 اسفند) در خبرگزاری تسنیم آغاز شد.

این مراسم با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در این نشست در حال برگزاری است.

در این راستا طی 2 روز گذشته نشست‌های خبری علی مطهری سرلیست صدای ملت و غلامعلی حداد عادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی(شانا) در خبرگزاری تسنیم برگزار شده است.

وی در ابتدای سخنان خود، بیان کرد: امام راحل مردم را باور داشت و نقش و جایگاه مردم در فعالیت‌های مختلف نظام، بی‌بدیل تعریف شده و مردم سالاری دینی در خط امام وجود دارد.

دبیرکل پایداری گفت: اگر کسی معتقد به خط امام باشد باید در نقش بیشتر دادن مردم به موضوع حاکمیت و حکمرانی و هم‌چنین دخالت مردم در سرنوشت خود، از امام تبعیت کند.

محصولی گفت: بعضا می‌بینیم برخی جریانات در عین اینکه مدعی تبعیت از خط امام هستند ولی با انواع رفتار و رفتار، مانع حضور مردم در مشارکت بیشتر در مقاطع حساسی مثل انتخابات می‌شوند؛ این عدم تبعیت از خط امام تلقی می‌شود.

انتخابات دموکراتیک و آزاد در ایران، محصول جمهوری اسلامی است

وی بیان کرد: انتخابات دموکراتیک و آزاد در ایران، محصول جمهوری اسلامی است و حکومت پدرسالار و دیکتاتوری پهلوی چنین ظرفیتی نداشت و اساسا سلطنت و حکومت سلطنتی ارتباط و نسبتی با رأی مردم ندارد و انتخابات واقعی در پسا انقلاب و صورت گرفته است. در ایران عزیز ما تعیین سرنوشت و حق الناس رأی مردم است.

دبیرکل پایداری اظهار داشت: ما انتخابات را در ایران هم حق تعیین سرنوشت، حل الناس و تکلیف می‌دانیم.

محصولی گفت: در جمهوری اسلامی علیرغم شرایط مختلف از جمله هشت سال دفاع مقدس یا شرایط امنیتی و طبیعی مثل زلزله و سیل، هیچ وقت مانع تعطیلی انتخابات نشده است.

وی گفت: پروژه اعتبارزدایی از انتخابات در سال 1376 در ایران کلید خورد و گفتند « اسم یکی را مینویسیم و به فلانی رای می‌دهیم« و در سال 88 پروژه اعتبارزدایی عملیاتی شد و با کمک و حضور مردم در همان سال دفن شد و الحمدلله مردم‌سالاری تا آخر جمهوری اسلامی متحد باقی خواهد ماند.

دبیرکل پایداری اظهار داشت: انتخابات مقوم نظام و بسترساز امنیت، پیشرفت و تمدن است. انتخابات در ایران با گرایش‌های سلایق مختلف و آزاد و گفتمان‌های متنوع فکری داخل نظام صورت می‌گیرد. اثر وضعی انتخابات هم اصلاح حکمرانی و رفع مشکلات از مردم و بهبود روش کشورداری است.

مردم سالاری دینی در ایران امری تزیینی نیست

محصولی گفت: مردم سالاری دینی در ایران امری تزیینی نیست بلکه واقعی بوده و برخی خلاف لیبرال دموکراسی در دنیا امر سیاسی بین کانونهای قدرت دست به دست نمی‌شود بلکه اینجا گرایش‌های مختلف نقش داشته و مردم در تعیین سرنوشت خود حضور دارند.

وی گفت: در آمریکا شاهد نبودیم که حاکمیت از دو حزب خارج شده باشد و مردم نقش جداگانه‌ای از آنچه این دو حزب دیکته می‌کند داشته باشند؛ نتیجه این دو حزب را در دو رییس‌جمهور اخیر آمریکا شاهدیم که خودشان می‌گویند ترامپ دیوانه است و یا بایدن که فرسوده و فرتوت است و مشکلات ذهنی دارد. این نتیجه لیبرال دموکراسی بر خلاف دموکراسی در ایران است.

دبیرکل پایداری عنوان کرد: با اینکه پایداری تحزب را برای کادرسازی و پرورش حکمرانان جوان لازم می‌داند اما ما انتخابات را متعلق به توده مردم می‌دانیم و پایداری خدا باور و اسلام بنیاد است و انتخابات را مردم بنیاد و مردم گرا می‌خواهیم و به گفته امام خامنه‌ای، مشروعیت و مقبولیت جمهوری اسلامی بسته به حضور مردم است.

منبع: تسنیم

611957